První body pro EBR získal Pegram, May byl šestnáctý

Závod v Laguně Seca byl pro americký tým Hero EBR domácím podnikem, kde si oba jezdci tovární stáje Geoff May a Aaron Yates věřili, protože kalifornskou dráhu znají víc než dobře. Ani jeden z nich nakonec nebodoval, třebaže May byl velmi blízko. Prvním, kdo pro EBR získal mistrovské body byl jezdec na divokou kartu Larry Pegram.

Erik Buell Racing je prvním americkým výrobcem, který si v mistrovství světa superbiků připsal body na domácí půdě Laguny Seca díky jezdci na divokou kartu, kterým byl Larry Pegram, jenž závodí s EBR 1190RX v barvách Foremost Insurance Pegram Racingu. Američan Geoff May byl velmi blízko, když ve druhém závodě skončil šestnáctý.

Americký výrobce nastoupil do světového šampionátu letos, ale přizpůsobit stroje EBR 1190RX vysoké konkurenci a na nových okruzích pro ně nebylo snadné. Proto vkládali velké naděje do závodu na domácí dráze Laguny Seca, kde si oba jezdci věřili a skutečně jejich rychlost byla v průběhu uplynulého víkendu velmi dobrá.

V prvním závodu ale odstoupil Aaron Yates, jehož motocykl do druhého klání nedokázali opravit a proto ani nestartoval. Na dráze tak byly dva stroje EBR 1190RX. Přerušování druhého závodu červenými vlajkami jezdce posouvalo startovním roštem až byl nakonec Larry Pegram klasifikován jako čtrnáctý v pořadí po vyřazení obou Bimot, které zatím nemůžou bodovat.
První body chtěl také získat tovární jezdec EBR Geoff May, ale ten byl ve finále šestnáctý, což je jeho zatím nejlepší výkon v mistrovství světa. „Dal jsem to toho sto deset procent,“ uvedl po závodě Geoff May. „Chtěl jsem doma zajet dva výrazné výsledky a to jak pro fanoušky, tak pro tým a pro všechny z EBR.“

„V Laguně jezdím moc rád a dnešní výsledek je pro celý tým, který po celou sezonu velmi tvrdě pracoval a nikdy to nevzdal. Věřím, že na posledních čtyřech okruzích dokážeme pokračovat v dalších zlepšeních a doufám, že už v Jerezu pro nás získám první účast v Superpole,“
dodal May, který v Laguně přišel o Superpole rozdílem čtrnácti tisícin.