Pro Daviese první domácí podnik v barvách Ducati

Tovární tým Ducati Superbike míří na půdu Velké Británie s očekáváním dobrých výsledků. Brit Chaz Davies má nyní velmi dobrou formu, kterou v Imole potvrdil rovnou čtyřicítkou bodů a také druhý jezdec Davide Giugliano si chce spravit chuť potom, co mu naopak domácí podnik v Imole nevyšel dle jeho představ.

Pro Daviese první domácí podnik v barvách Ducati
Domácí závod pro Chaze Daviese přichází v pravou chvíli, protože naposledy v Imole zazářil dvěma druhými místy, což se bude snažit zopakovat také na dráze Doningtonu, kde to v minulosti ale nikdy neměl lehké. Jeho dosud nejlepším výsledkem je šesté místo z loňského druhého závodu třídy Superbike. Průběžně je Chaz Davies pátý s dvaatřiceti body ztráty na čtvrtého Lorise Baze.
„Do Doningtonu se už moc těším a to jak kvůli posledním výsledkům z Imoly, tak kvůli tomu, že před domácím publikem je to pro mě vždy speciální,“ uvedl britský závodník Chaz Davies. „V posledních letech jsem to tam v superbikových závodech neměl snadné, ale řekl bych, že v Imole jsem byl mnohem rychlejší než loni, takže doufám, že to samé bude platit také v případě Doningtonu. Je to jeden z okruhů, kde Ducati v minulosti fungovala dobře, takže se už nemůžu dočkat.“

V průběžném hodnocení je Davide Giugliano s devětašedesáti body sedmý. Jak v Assenu, tak naposledy v Imole bodoval jen v jednom z dvojice závodů, takže se stále pohybuje kolem šestého, sedmého místa. Od Itala můžeme čekat, že v Doningtonu bude chtít výrazněji zabodovat a minimálně snížit patnáctibodovou ztrátu na šestého Melandriho. Loni byl Giugliano v prvním závodu šestý a ve druhém čtvrtý, což je v Doningtonu zatím jeho nejlepší výsledek v kategorii Superbike.
„Dráhu v Doningtonu mám rád a v posledních letech se mi tam podařilo zajet výraznější výsledky,“ řekl Davide Giugliano. „Věřím, že test, který jsme v pondělí po závodu v Imole absolvovali nám o nadcházejícím víkendu pomůže. V Imole jsem chtěl zajet mnohem lépe, ale dopadlo to tak jak to dopadlo. Teď se musím soustředit na další závody.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist