Příští týden mají potvrdit Melandriho přestup do MotoGP

Tovární jezdec superbikové Aprilie Marco Melandri zřejmě podlehl tlaku svých zaměstnavatelů a souhlasil s přestupem do mistrovství světa silničních motocyklů, kde bude jezdcem italského výrobce v Gresiniho týmu společně s Álvarem Bautistou. Oficiální oznámení má přijít příští týden po finále v Kataru a před závěrečným podnikem MotoGP ve Valencii.

Příští týden mají potvrdit Melandriho přestup do MotoGP
Ital Marco Melandri chtěl původně zůstat v superbikovém šampionátu a v MotoGP působit v roli testovacího jezdce Aprilie s možností startu na divokou kartu, ale nakonec padlo rozhodnutí přestoupit, alespoň tak na toto téma píše italská La Gazzetta dello Sport. Aprilia má jeho přestup potvrdit příští týden a po Valencii má Melandri už testovat společně s Gresiniho týmem.

Plnou technickou podporu Aprilie má získat tým Red Devils Roma, kde zamíří britský závodník Leon Haslam, současný jezdec nizozemské stáje Pata Honda World Superbike. Haslam měl původně podepsat s Ducati a závodit s Barni Racing, ale jakmile Melandri souhlasil s přestupem do MotoGP, Haslam řekl ano Aprilii, které se budou jeho zkušenosti hodit. Samozřejmě vše zatím neoficiálně.

Tým Red Devils Roma teď hledá druhého jezdce a rozhodně si nemůže stěžovat na nedostatek kandidátů, protože ve hře jsou jména jako Fabio Massei, Xavier Fores, Jordi Torres nebo Efrén Vázquez. Aprilia tak v superbikovém šampionátu zůstane a navíc rozšíří počet výrobců také ve světovém poháru Superstock 1000, kde se po dlouhé době vrací s týmem M2 Racing v sestavě s jezdci Kevin Calia a Lorenzo Savadori.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist