Prezentován tým BMW Motorrad Italia

V uplynulých dnech byl v Itálii na "Autodromo Nazionale di Monza" prezentován italský superbikový tým BMW Motorrad Italia s jezdci Ayrtonem Badovinim a Jamesem Toselandem.

Prezentován tým BMW Motorrad Italia
Na prezentaci byl v Monze přítomen i pan Bernhard Godmayer, šéf BMW Motorrad Motorsport, který hned v úvodu zdůraznil, že výsledky BMW nebyly v roce 2010 dobré a proto tato bavorská stáj vstupuje do nové sezóny se dvěma týmy, aby se prosadila ještě výrazněji.

Tým se dvěma jezdci - Britem Jamesem Toselandem a Italem Ayrtonem Badovinim -,  který povede manažér Serafino Foti, bude mít k dispozici nové stroje BMW S 1000RR, které budou vybavené tovární elektronikou a továrními motory, a budou shodné s těmi, které budou pilotovat tovární jezdci Leon Haslam a Troy Corser.


„Velmi důležitý bude test v Portimau, který proběhne příští týden,“ řekl mj. na prezentaci týmu James Toseland. „Doufáme, že bude dobré počasí. Náš první test, který jsme na stejném okruhu absolvovali v závěru loňského roku, byl pouze ověřením motocyklů a upřesněním, jakou cestou se vydáme. Fyzicky se cítím dobře a v týmu panuje dobrá nálada. Můžeme pomýšlet hodně vysoko.“

„Jsem rád, že jsem důvěřoval slovům Serafino Fotiho a Andrei Buzzoniho
,“ říká loňský suverén šampionátu Superstock FIM 1000 Ayrton Badovini a dodal: „Když jsem dostal návrh jet superbikové mistrovství, věděl jsem, že je to obrovská příležitost, kterou si nesmím nechat ujít. Už jen kvůli tomu, že v této kubatuře je tolik omezených možností pro vstup nových jezdců. Vím, že dokážu postupně zlepšovat své závodění a můžu se prosadit.“ 


Tým BMW Motorrad Italia se ale s dalšími dvěma jezdci - Francouzem Sylvainem Barrierem a Italem Lorenzem Zanettim - zúčastní i seriálu "Superstock 1000 FIM Cup", kde obhajuje loňské prvenství.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist