Představení týmu Liberty Racing

Ve vánočně zasněženém hlavním městě České republiky Praze byl včera prezentován nový český motocyklový superbikový tým Liberty Racing. Jako místo pro představení celého týmu bylo vybráno stylové Hard Rock Cafe, situované přímo v historickém centru města. Tento nový tým v superbikovém mistrovství světa angažoval pro svou úplně první sezónu dva výborné jezdce, Francouze Sylvaina Guintoliho a Čecha Jakuba Smrže.

Představení týmu Liberty Racing

Celé galapředstavení začalo včera vystoupením kapely Inflagranti, tedy moderního ženského smyčcového tria, které používá nástroje v elektrické podobě, housle a violoncello.

Po módní show Michaely Skuhravé pak začala vlastní prezentace týmu.

V typicky holywoodském stylu, ne nepodobném scénáři používaném zejména v automobilové Formuli 1, se nejdříve se na pódiu prezentoval celý tým techniků a mechaniků.

Po vytažení opony v barvách týmu se za doprovodu muziky z filmu Star Wars už na podiu objevily dva tovární motocykly Ducati 1198 F10 a pochopitelně také oba dva jezdci, tedy Jakub Smrž a Sylvain Guintoli.

Po obvyklém pózování obou pilotů na svých nových motocyklech následovala autogramiáda a celý doprovodný program pokračoval ve skvělé atmosféře do pozdních nočních hodin. Mezi nadšeným publikem byly také přítomny známé české celebrity ze světa showbyznysu.

Tým bude mít k dispozici celkem čtyři motocykly Ducati, tedy ex-tovární stroje Noriho Hagy a Michela Fabrizia, a dále zbrusu nové náhradní motory a také další díly vyrobené v továrně Ducati pro sezónu 2011.

Tato nová superbiková stáj pod vedením Dr. Maria Bertucciho (na snímku uprostřed) a manažéra Natale Egiho bude mít k dispozici kromě inženýra Lucy Ferraccioliho z Ducati další čtyři inženýry, dva hlavní mechaniky a čtyři mechaniky. Součástí týmu budou dále dva specialisté – pneumatikáři - se zkušenostmi z mistrovství světa superbiků. Sportovním ředitelem týmu bude Francesco Mastrandrea, zatímco na pérování byl přijat odborník Lorenzo Gandino.

Tým Liberty Racing bude poprvé testovat na okruhu Guadix ve Španělsku ve dnech 12. a 13. ledna 2011. Dále budeme ještě soukromě testovat na okruhu Motorland Aragon 31. ledna až 1. února, a pochopitelně se zúčastníme také oficiálních testů Infrontu v portugalském Portimao (26. - 28. ledna 2011) a v australském Phillip Islandu (21. a 22. února 2011). Tento poslední test se uskuteční těsně před zahájením nové sezóny (25.-27. února 2011).

Po skončení prezentace řekl pro náš web obchodní ředitel týmu Liberty Racing pan Roberto Bocchiola zajímavosti k motocyklům, které bude mít tým a především oba jezdci Jakub Smrž a Sylvain Guintoli k dispozici: "Čtyři motocykly, které máme, jsou sice modelem F10, ovšem jsou to tovární motocykly! Ty, které bude jezdit např. tým Althea, byly dokonce lacinější a jelikož se pro rok 2011 v továrně Ducati žádné nové motocykly nechystají, tak budou ty naše stroje opravdu tovární a to se všemi náhradními díly, což byl také náš záměr." Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.62
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist