Před Intermotem Brands Hatch

Nejen cesta na britský okruh Brands Hatch, kde o tomto víkendu pokračuje Mistrovství světa supersport, ale i další závod Mezinárodního Mistrovství ČR zajímal členy týmu Intermoto Czech.

Před Intermotem Brands Hatch
Skvělý úspěch z Mostu
Severočeský okruh v Mostě byl o uplynulém víkendu dějištěm čtvrtého závodu Mezinárodního Mistrovství České republiky, kterého se tentokrát zúčastnila trojice našich jezdců z nejslabší třídy 125 ccm. Vynikajícího úspěchu se podařilo dosáhnout mladému Karlu Peškovi, jenž si v závodě dojel pro třetí místo, když nestačil pouze na vítěze Michala Praška a nakonec druhého Jakuba Kornfeila, od kterého našeho jezdce dělilo pouhých 0,5 sekundy. Své další body do republikového šampionátu získal David Látr, který celý závod bojoval se svým zkušenějším týmovým kolegou Oldřichem Podlipným. Olda nakonec dvě kola před cílem havaroval a tak si přijel David Látr zcela osamocený pro devět bodů udělovaných za sedmé místo. V celkové klasifikaci se Karel posunul na čtvrté místo, Olda zůstává desátý, ovšem hned za ním je již David Látr.
V Brands Hatch s Mauro Sanchinim
Tým Intermoto Czech se v těchto dnech vypravil na britské ostrovy, kde na okruhu Brands Hatch absolvuje desátý závod této sezóny. V šampionátu World Supersport tentokrát nastoupí nejen s Mathieu Lagrivem (FRA), ale nově i s italským jezdcem Mauro Sanchinim (1970). Mauro v tomto závodě nahradí Williama de Angelice, který stále nemá zahojené své zranění z úvodního závodu v Kataru.
Mauro Sanchini se v letošním roce stal oficiálním testovacím jezdcem továrního superbikového týmu PSG-1 Kawasaki Corse, za který již dokázal v aktuální sezóně bodovat do superbikového Mistrovství světa. V loňském roce absolvoval Sanchini kompletní šampionát světových supersportů, ve kterém získal celkem 23 bodů, z nichž si dva zajistil právě na velmi těžkém okruhu Brands Hatch.
Okruh Brands Hatch
První zmínka o vzniku motosportu kolem okruhu Brands Hatch, který se nachází v hrabství Kent, je datována do roku 1926, kdy se skupinka nadšenců začala na tamní louce věnovat prvním motocyklovým závodům (motokros). V roce 1950 dostal okruh asfaltový podklad a ihned se stal populárním dějištěm motocyklových a automobilových závodů. Okruh, o kterém se říká, že by se vám vešel na dvorek, má pojmenované zatáčky po britských legendách, najdeme zde zatáčku Mike Hailwooda či Johna Surteese. Kolem okruhu se dokáže vtísnit neuvěřitelné množství diváků, v roce 2001 navštívil závod WSBK rekordní počet 122 000 fanoušků. Samotný okruh měří 4 221 metrů a má tři levé a šest pravých zatáček, cílová rovinka měří pouhých 380 metrů. Maximální kapacita ochozů je 150 000 diváků.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist