Pre - Superbiky míří na Masarykův okruh v Brně

Jako lídr superbikového šampionátu přijíždí na svou oblíbenou brněnskou trať miláček domácího publika Ital Max Biaggi s továrním motocyklem Aprilia. Ten nejenže letos už 4x vyhrál, ale má na svém kontě další 4 podiová umístění a hlavně doposud bodoval ve všech závodech!

Druhý je jeho krajan Marco Melandri, ten vyhrál letos celkem 3x (navíc pro BMW získal první historické vítězství vůbec) a kromě toho stál ještě 3x na stupních vítězů.

Brit Jonathan Rea s Hondou je jezdcem hodně nevyzpytatelným, neboť dokáže jak vyhrát (letos 2x), či dojet na podium (rovněž 2x), ale také spadnout či dojet až za Top-10.

Úřadující mistr světa Carlos Checa nemá zrovna dobrou sezónu, když mu před Brnem patří až 4. příčka klasifikace MS. Jezdec s továrním motocyklem Ducati hodně chybuje (má na svém kontě už 5x "0") a vypadá to na jeho poslední sezónu v červených barvách. Zkušený Španěl letos 4x vyhrál a získal i další tři "bedny", ale chybí mu vyrovnanost.
Top-5 pak uzavírá nový "Mr. Superpole" - z 8 závodů ho vyhrál 6x - Tom Sykes s továrním motocyklem Kawasaki, který ale stále ještě čeká na své první suché vítězství. Letos vyhrál sympatický Brit v deštivé Monze (za poloviční body) a dojel také ještě 5x na podiové umístění.

Druhou polovinu elitní desítky otevírá smůlou pronásledovaný Brit Leon Haslam s továrním motocyklem BMW (4 podia), za ním následují Ir Eugene Laverty s továrním motocyklem Aprilia (2 podiová umístění) a jako osmý první jezdec českého superbikového týmu Liberty Racing Ducati Francouz Sylvain Guintoli, nad jehož startem v Brně visí pořádný otazník.
Francouzský mušketýr měl skvělý začátek sezóny, když v úvodních 6 jízách dojel třikrát na stupně vítězů, z toho dokonce 1x jako první. Ovšem jeho současné výsledky v posledních 6 absolvovaných jízdách a průměrný zisk bodů z nich 4,16 bodů nehovoří o příliš dobré formě, či se za tím skrývají interní problémy v týmu Liberty Racing, o kterých si ostatně štebetají nejen ti pověstní "vrabci na střeše".

Top ten kompletují nejlepší letošní Rookie Ital Davide Giugliano s Ducati (2 podia) a především v poslední době opravdu skvělý supersportový šampion Brit Chaz Davies.
Pořadí za nejlepší superbikovou desítkou otevírá český jezdec Jakub Smrž. Ten naposledy v Aragónu ošklivě havaroval - nezaviněně! - hned v první zatáčce první jízdy, a do té druhé pro zranění vůbec nenastoupil. Naštěstí ta zranění byla sice bolestivá, ale jihočeský jezdec nemá nic zlomeného, ačkoliv zahraniční média informovala trochu jinak. V Brně tak Kuba určitě pojede mohutně podporován velkou řadou svých příznivců: "Byly to naštěstí pouze silné pohmožděniny. V Brně určitě pojedu. Sice mě ještě všechno bolí a nebude to jednoduché, ale také ne nepřekonatelné".

Jinak letošní sezóna v podání českého jezdce je taková "průměrná", Kuba má na svém kontě jedno 5. místo (Phillip Island - 1. jízda), jedno šesté (Salt Lake City - 1. jízda), kromě toho ještě 6x dojel v Top-10 (Imola, Assen, Monza, Salt Lake City a dvakrát v Misanu), ale vysněné podium se mu na rozdíl od sezony předchozí doposud vyhýbá (vloni jich získal Jakub Smrž celkem 3!), tak snad v Brně!

Za Smržem je s minimální ztrátou Ital Michel Fabrizio se satelitem BMW, následuje jeho krajan a týmový kolega Ayrton Badovini a Top-15 uzavírají Brit Leon Camier s motocyklem Suzuki a Smržův týmový kolega Maxime Berger z Francie.