Poslední test WSBK v Aragonii, Rea znovu nejrychlejší

Poslední třídenní test před zahájením letošní superbikové sezony MOTUL FIM Superbike World Championship, absolvovali jezdci WSBK na okruhu v Aragonii, tedy přesně v místě, kde letošní šampionát startuje (21.-23.5.). Testovali převážně tovární jezdci výrobců Kawasaki, Yamaha a BMW.

Dva dny testoval v Aragonii tým Kawasaki Racing s jezdci Jonathan Rea a Alex Lowes. Dva týdny před zahájením sezony je Jonathan Rea ve výborné formě, což dokazuje jeho maximum na kolo 1'48,528 sekundy, jenž je rychlejší než platný rekord Superpole na MotorLand Aragónu (1'48,860). Rea byl také jediný s kolem pod minutu devětačtyřicet, protože druhý v pořadí Alex Lowes už měl své maximum na hodnotě 1'49,182 sekundy.

Konečně už testoval Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK), který byl pozitivně testován na Covid-19 a musel nějakou dobu strávit v karanténě. Turek proto chyběl ve dvou testech a nebylo divu, že byl nadšený, když nastavil třetí nejrychlejší čas 1'49,763 sekundy. Jeho týmový kolega Andrea Locatelli (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK), byl s maximem na 1'50,702 sekundy sedmý v pořadí.

Třídenní test v Aragonii absolvovali také všichni čtyři jezdci německého výrobce BMW. Nejrychlejším z nich byl čtvrtý v pořadí neoficiální tabulky časů Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team) s kolem za 1'49,857 sekundy. Letos poprvé vyjel na dráhu Eugene Laverty (RC Squadra Corse), který najel téměř dvě stovky kol s šestým maximem 1'50,604 sekundy. Podobně pracovitý byl také druhý tovární jezdec Michael van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team), jehož nejrychlejším časem bylo 1'50,781 sekundy. Do akce se zapojil také Němec Jonas Folger (Bonovo MGM Action), který byl s kolem za 1'50,815 sekundy devátý.

Jediným zástupcem Ducati na MotorLandu byl Chaz Davies (Team GoEleven), který byl v pondělí nejrychlejší. Velšan testoval také v úterý a pak s týmem zamířili na nový okruh v kalendáři, kterým je Navarra. Maximem Daviese byl čas 1'49,913 sekundy.