Portimao - závodní neděle

Do druhého dnešního závodu vystartoval opět nejlépe muž z PP Rea před Lavertym a Melandrim - 5. Guintoli, 10. Smrž.

Hned ve druhém kole ale šel do čela Laverty, který v příštím roce, a to bylo dnes Aprilií oficiálně potvrzeno, pojede tovární motocykl této značky, ovšem neví se v kterém týmu.

Po dvou kolech bylo pořadí Laverty, Rea, Melandri - 5. Guintoli, 13. Smrž, kterého předjeli Biaggi a superbikový nováček Giugliano.

Na čele se mezitím objevily obě Yamahy v pořadí Laverty a Melandri, dále Rea, Checa a Guintoli. Zatímco Kuba Smrž předjel Giugliana, tak našeho závodníka předjel Corser, jedoucí svůj poslední závod své nezapomenutelné kariéry. Mezitím se Melandri propadl za Reu, na čele ale jela pětice, kterou dělilo pouhých 1,737 sekundy.

Melandri si opět vybojoval druhé místo a ve svém posledním závodě jela dvojice továrních Yamah na čele. Kuba Smrž předjel Corsera a byl 12. za Sykesem a Hagou.

Po deseti kolech bylo následující pořadí: Vedl Laverty o 0,344 před Melandrim a o 0,694 před Reou. Další pořadí bylo Checa, Guintoli, Camier, Biaggi, Badovini, Lascorz a Haga, kteří tak kompletovali Top 10. Kuba Smrž byl 12., když před ním byl ještě Sykes.

10 kol před koncem jela vedoucí trojice Laverty, Melandri a Rea v rozmezí pouhých 0.460 sekundy. Čtvrtý Checa měl ztrátu 1.144 a pátý Guintoli 2.266 sekundy

5 kol do konce: Laverty vedl o 0,273 před Melandrim a o 0,478 před Reou. Kuba Smrž byl 11., neboť Sykes musel pro technický problém zajet do svého boxu.

4 kola před koncem šel do čela Melandri - Guintoli 5. a Kuba 11.

2 kola do cíle, Smrže předjel Berger a odsunul ho na 12. pozici.

V posledním kole se na čele nic nezměnilo: Vyhrál o 1,075 sekundy Marco Melandri před Eugenem Lavertym a o 1.363 sekundy před Reou. Čtvrtý dojel mistr světa Checa, pátý Guintoli a šestý Camier. Max Biaggi sedmým místem uhájil konečné třetímísto v šampionátu a Top-10 dokompletovali Lascorz, Badovini a Berger. V bodech dále dojeli Haga, Giugliano, který v závěru předjel našeho Kubu Smrže - v cíli třináctého - a také Fabrizio a Haslam.