Pomohou nové pneumatiky Ducati k vítězství?

Pro testy v Imole dodala firma Pirelli pro superbikové týmy nově vyvinuté pneumatiky, jejichž kvalita se projevila především u továrního týmu Ducati.

Pomohou nové pneumatiky Ducati k vítězství?
Na posledních testech před brněnským závodem, tedy minulý týden v Imole, zajel sice s velkým odstupem nejrychlejší čas tovární jezdec Yamahy Cal Crutchlow, ale jeho schopnosti zajet jedno rychlé kolo jsou dostatečně známé.


Velmi spokojeně ale opouštěl tyto testy tovární tým Ducati. Ten letos prožívá s oběma piloty sezónu "nahoru a dolů". Michel Fabrizio ukončil dvoudenní testování na druhém místě, jeho týmový kolega pak na místě 5. A oba dva byli také, až na malé výjimky, spokojeni s novými pneumatikami Pirelli. 

O dobré 0,2 sekundy byl Michel Fabrizio rychlejší než jeho týmový kolega Nori Haga, ovšem na nejlepší čas britského šampióna supersportů mu chybělo 0,4 sekundy: "Ve středu jsem zkoušel nejdříve novou přední pneumatiku a ta byla opravdu hodně dobrá. A když jsem přidal i novou zadní, tak jsem získal skvělý pocit a okamžitě jsem byl o 0,5 sekundy rychlejší než předtím. A půl sekundy, to je prostě obrovský rozdíl", říká před Brnem tovární jezdec Ducati, Michel Fabrizio, jenž měl nakonec zapsán nejlepší čas 1.47,854.


Vicemistr světa Noriyuki Haga (1.48,096) se první den vůbec nezajímal o zajeté časy a novou přední pneumatiku si nechal namontovat až ve čtvrtek. "Celkem jsem také vyzkoušel tři různé druhy zadních gum a byl zde na první pocit obrovský rozdíl. Bohužel jsem měl druhý den crash. Takže, když to shrnu, tak nová přední pneumatika mně nesedí, ale ta nová zadní je skvělá", byl s prací italských pneumatikářských inženýrů velmi spokojen japonský tovární jezdec firmy Ducati. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist