Polita a Baiocco s Barni Ducati do WSBK - wild card

Italský šampión superbiků Alex Polita by se měl se svým staronovým týmem Barni Ducati zúčastnit s wild card i všech tří závodů WSBK v roce 2011, které se pojedou na italských okruzích Monza, Misano a Imola.

Polita a Baiocco s Barni Ducati do WSBK - wild card
Italský superbikový tým Barni Racing Team, tedy squadra známá především ze šampionátu CIV Superbike, pojede v roce 2011 s motocykly Ducati 1198, které budou pilotovat Alex Polita a Matteo Baiocco. 

Alex Polita je úřadujícím šampiónem italských superbiků (mimochodem jednal s ním i český tým Liberty Racing jako s eventuálním spolujezdcem Kuby Smrže - nakonec se jak jistě všichni vědí, rozhodl pro francouzského pilota Sylvaina Guintoliho). Alessandro Polita (26) je šampiónem litrových stocků z roku 2006 a třetím jezdcem tohoto seriálu o dva roky později (2008), mezitím jel ovšem v létech 2007 a 2009 (vždy na Suzuki) i 16 závodů WSBK v superbicích, ovšem bez větších úspěchů, když nejlépe dojel jako 13. v první katarské jízdě v roce 2007.

Jeho nového týmového kolegu Mattea Baiocca známe z účinkování v seriálu WSBK za tým Guandalini Ducati (2009) a Kawasaki Pedercini (2010), kde doposud absolvoval 46 závodů, ale ani on nijak neoslnil - pouze jedenkrát skončil v Top 10., v první jízdě v Portimao (2009). 

Ovšem i Baicco prošel klasickou "italskou" školou, tedy přes šampionát FIM litrových stocků, kde v sezóně 2006 skončil 5., a o rok později celkově dokonce na bedně třetí.  

Oba dva jezdci Polita a Baiocco by měli startovat s tímto týmem na všech třech závodech světových superbiků, které se jedou na italských okruzích: Monza, Misano a Imola. Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist