Pojede Ducati s dvojicí Edwards - Checa?

Současný tovární tým Ducati Xerox tvoří Nori Haga a Michel Fabrizio. Ovšem, že by ve stejném složení jel tento tým i v sezóně příští, si zřejmě nemyslí ani ti největší fanoušci obou jezdců!

Pojede Ducati s dvojicí Edwards - Checa?
Židle obou továrních jezdců Ducati, Noriyukiho Hagy (35) a Michele Fabrizia (25), se hodně chvějí a nestojí právě na těch nejpevnějších nožkách. "Oba dva se sice hodně zlepšili, ale stále chybí výsledky, tedy především vítězství", říká týmový šéf Xeroxu Ernesto Marinelli.

Jedno je jisté, 5. a 8. místo současných továrních jezdců je hodně málo a tlak na úspěšné výsledky u Ducati je enormní, to je ostatně velmi dobře známé.


Vedle Colina Edwardse je horkým kandidátem na uvolněné místo pro rok 2011 také Carlos Checa.

Privátní jezdec Ducati Carlos Checa (37) je po celou sezónu jasnou jezdeckou jedničkou na motocyklu Ducati. Bez dvojnásobné Checovi smůly v Miller Motorsport Parku - kdy jel vždy suverénně na čele závodu - by byl v tuto dobu tento zkušený Španěl v tabulce MS bezproblémově třetí.


Mezi další horké kandidáty patří ovšem i Luca Scassa a také Eugene Laverty. Zde je nutno ale poznamenat, že experiment s některým mladým jezdcem je u Ducati možný pouze v případě, když by Ducati měla v zásobě jezdecký kalibr typu Troye Baylisse.

"Zatím jsme se, co se týká roku 2011, nerozhodli. A před letní pauzou také žádné rozhodnutí nepadne", říká jasně Ernesto Marinelli. 

Ovšem pilot privátního týmu Althea Carlos Checa si svými výsledky říká o místo v továrním týmu zcela jednoznačně. A jednání s Colinem Edwardsem běží na té nejvyšší možné úrovni, dokonce americký jezdec navštívil před GP Německa osobně továrnu v Bologni. 

Otázkou tedy je, zda Ducati pojede v továrním týmu s dvěma předčasnými penzisty!

"Checa je v letošním roce nejlepším jezdcem na Ducati, to je jasné! Checovi tento motocykl vyhovuje a motocykl 1098 je jako by udělaný právě pro něho. Na každém okruhu byl vždy hodně rychlý a je vynikajícím jezdcem. V každém případě je jedním z horkých kandidátů na místo továrního pilota Ducati na rok 2011", říká dále Ernesto Marinelli.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist