Podiový double týmu Effenbert Liberty Racing

Pokud ležel včera bílý sníh pouze na vrcholcích hor okolo trati Miller Motorsports Park, tak dnes jsou bílé i svahy všech kopců v samé blízkosti trati, takže to vypadá, že je možné dotýkat se sněhu, ... ... .... krajina je zde opravdu úžasná ....! !!!!!!!! A ještě jedno se u počasí změnilo ... .. Byla zima, opustili jsme déšť a skrz mraky vykukuje bledé slunce spolu s otravně studeným větrem, který postupně vysušuje trať ....

Podiový double týmu Effenbert Liberty Racing
Ranní warm up nebyl vůbec důležitý, neboť za takovýchto podmínek na trati něco riskovat, nebylo vůbec nutné, navíc bylo jasné, že se podmínky na závod určitě změní. V každém případě ale oba naši piloti potvrdili pozitivní výsledky ze včerejška a skončili jako druhý (Smrž) a šestý (Guintoli), zatímco lídr šampionátu Carlos Checa se vzhledem k pramínkům vody na trati rozhodl raději pro odpočinek v boxech.

První závod byl fantastický pro tým Effenbert Liberty Racing, kterému se už ve svém pátém závodě účinkování v Mistrovství světa Superbike, podařilo splnit náročný úkol, tedy aby oba jezdci dojeli na stupně vítězů.
Hlavními protagonisty celého závodu byli jak Smrž, tak Guintoli. Sylvain do závodu vystartoval opravdu skvěle a v počáteční tlačenici si hned o několik míst polepšil a po několika kolech se objevil na druhém místě. Smrž začal závod na místě sedmém, ale začal jezdit pravidelně celou sérii hodně rychlých kol a dostal se tak až do bezprostřední blízkosti svého týmového kolegy. S ním pak několik kol bojoval, ovšem byl o poznání rychlejší a tak také převzal jeho druhou pozici.
Jediným jezdcem, který dokázal překonat naše dva jezdce, byl Carlos Checa, jehož začátek celé této sezóny je pravdu impozantní a který si tak připsal už své letošní páté vítězství.
Vzrušujícím momentem pak bylo poslední kolo, kdy všichni členové týmu Effenbert Liberty Racing vyskákali na boxovou zeď a vzájemně si stáli na zádech, aby v cíli euforicky přivítali oba naše jezdce, kteří tak dojeli na fantastické podium.

Hned první kolo závodu znamenalo bohužel konec pro mistra světa Maxe Biaggiho, který havaroval – naštěstí bez následků - společně s Jonathanem Reou. 
Druhý závod byl o hodně těžší, i když jeho výsledky nejsou zas tak úplně špatné. Oba naši jezdci byli schopni bojovat o pozice za pódiem, ale bohužel proti prvnímu závodu se potýkali s menší přilnavostí zadního kola, takže místo agresivní jízdy při předjíždějících manévrech se museli spokojit jak Smrž, tak Guintoli, s jízdou na obranu svých pozicí. Sylvain nakonec, po dlouhém boji s Melandrim a Fabriziem dojel na sedmém místě, a Kuba hned za ním, když byl po startu až na 12. pozici a ztratil přitom hodně času, protože díky výše popsaným problémům zůstal dlouho za pomalejšími piloty Sykesem a Reou.
Není ani třeba dodávat, že i v druhém dnešním závodě dominoval Carlos Checa, který byl na jeho čele od samého začátku až do konce, a za ním potom dojeli dvě Aprilie Camiera a Biaggiho.
Celkově však byl tento den pro tým Effenbert Liberty Racing velmi pozitivní, protože kromě obrovského uspokojení z toho, že se oba jezdci postavili v prvním závodě na stupně vítězů, což se předtím podařilo pouze týmu Yamaha na Monze s Lavertym a Melandrim či potom ještě Aprili ve druhém dnešním závodě. Tým také zaznamenal svůj rekordní nejvyšší počet bodů za závodní víkend (53), má konečně oba dva jezdce v Top10 průběžné klasifikace světového šampionátu (Smrž je 9., Guintoli 10.) a v hodnocení týmu je nyní s pátým nejvyšším počtem bodů (127), když před ním jsou pouze Yamaha, Aprilia, Ducati Althea a BMW.

... A bez té nešťastné události Guintoliho v Austrálii, by mohla být situace ještě mnohem lepší ... .. 
Jakub Smrž: "Jsem velmi spokojen s průběhem celého dne, tým odvedl skvělou práci a připravil mně výborný motocykl, který mi umožnil dosáhnout druhého letošního umístění na stupních vítězů. Bohužel v druhém závodě jsem měl problémy se zadním kolem a nemohl jsem jet tak, jak jsem si přál. Tento problém musíme pečlivě zanalyzovat, ovšem výsledky jsou opravdu hodně pozitivní. Nyní pojedeme na okruh v Misanu, který se mně velmi líbí a kde jsem také už vyhrál Superpole, takže mám v plánu posunout se opět dopředu v hodnocení šampionátu."
Sylvain Guintoli: "Jsem rád, že jsme dosáhli na první stupně vítězů mé kariéry v superbicích. Jsem velmi šťastný, že jsem to dosáhl s tímto motocyklem a s tímto týmem. Mohlo to být určitě jistě dříve, nebýt té mé havárie v Austrálii, která mě bohužel negativně ovlivnila na některé následující závody. Můj momentální fyzický stav je téměř optimální a na výsledcích je to také okamžitě vidět. Děkuji všem za jejich skvělou odvedenou práci, a je mně líto za to, že jsem nebyl schopen být rychlejší ve druhém závodě, ale měl jsem stejné problémy jako Jakub, tedy menší přilnavost zadního kola. Očekávám hodně úspěšných příštích závodů, které začínají již na okruhu v Misanu a které jsou hodně vyhovující naším motocyklům. "

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 12x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist