Po Imole oficiálně nic nového

Imola měla přinést některá rozhodnutí v přestupovém světě superbikového šampionátu. To se ale nestalo, více světla snad přinese nadcházející závod v Magny Cours, ale přesto se podívejme, jak vidí startovní rošt 2012 Radio Paddock.

Po Imole oficiálně nic nového
Začít musíme u MotoGP, neboť stěžejní otázkou stále zůstává, kde bude jezdit v příštím roce Andrea Dovizioso. Pokud nepodepíše u týmu LCR Honda, tak týmový šéf Lucio Cecchinelo potvrdil, že jedná jak s Johnem Hopkinsem, tak s Randym de Puinetem, tedy se dvěma piloty, kteří by byli ve světě WSBK na rok 2012 určitě vítáni.

Ale pojďme raději k obsazení jednotlivých týmů WSBK na příští sezónu.

Pomineme-li schválně týmy Ducati Effenbert Liberty a Althea Racing, kde by se vše mělo vyřešit o následujícím víkendu v Magny Cours, tak zde je jisté, že nová Panigale bude uvedena na závodní trať až v roce 2013 a také to, že tým Supersonic oznámil svůj odchod ze závodní scény na úrovni světového šampionátu.
Ani původně plánovaný termín - konec minulého týdne - nepřinesl nic nového co se týká převzetí továrního týmu Yamahy některým investorem a tak oba dva současní piloti, Marco Melandri a Eugene Laverty, sice opět opakovali, že je pro ně prioritou současný tým, zároveň pomalu a celkem pochopitelně ztrácejí trpělivost a zdá se, že využijí nabídky některých ze současných týmů na gridu.

BMW - Brit Leon Haslam je jasný, jeho týmovým kolegou bude s největší pravděpodobností Ital Marco Melandri, kterému byla na superbikové závodění nabídnuta celkem neuvěřitelná suma v hodnotě 800 000 Euro.

Aprilia – Mistr světa Max Biaggi zůstává, týmovým kolegou se zřejmě stane Ir Eugene Laverty. Uvažovalo se i o Melandrim, který ale jasné řekl: "S Biaggim v jednom týmu to nepřipadá v úvahu."

BMW Italia – Celkem jasným jezdcem je letošní superbikový objev Ayrton Badovini, oči manažérů tohoto týmu Buzzoniho a Fotiho se stále více a více upírají na Chaze Daviese, tedy už skoro jistého šampiona supersportů. Ovšem v souvislosti s tímto týmem se také hovoří o Michelu Fabriziovi.

PATA – Italský tým jezdící letos s motorkami Aprilia by rád získal Marca Melandriho, ten však tuto stáj považuje za příliš velké riziko. A tak se zdá, že tím správným mužem bude Michel Fabrizio.
Castrol Honda – Brit Jonathan Rea je jasný, o víkendu v Motegi by měl být oznámen jako druhý jezdec Hiroshi Aoyama.

Zajímavé ale jistě bude, v kterém týmu se objeví současný jezdec Hondy, Rubén Xaus, který přinese s sebou movitého sponzora Arlen Ness a tak pořádnou sedačku tento Španěl jistě najde. 

Kawasaki – Španěl Joan Lascorz má dvouletou smlouvu, na druhé místo je dle Radia Paddock několik kandidátů, skvělými posledními výkony se nabídl Nori Haga. Ovšem ve hře je i vítěz z Nürburgringu Tom Sykes, který v Imole propásl "suché" podium jen hodně těsně.

Paul Bird Motorsport?Tom Sykes je ale spojován i s týmem Paul Bird Motorsport. U britského manažera není vůbec jasné, co vlastně pojede za závodní seriál. Jedná jak s Carmelem Ezpeletou o týmu CRT v MotoGP, ale nevylučuje se ani setrvání s privátním motocyklem Aprilia? v WSBK.

Pedercini Kawasaki - Tradiční tým superbikového šampionátu pochopitelně zůstává, a může jet vlastně každý, kdo si zaplatí roční jízdenku 150 000 Euro, což je suverénně nejméně ze všech týmů.

Alstare Suzuki? - V sobotním večeru byla v Imole prezentována Francisem Battou zpráva, že Suzuki v WSBK končí. Později byla dementována, že pouze přechodně a že se znovu objeví v roce 2013 s tím, že současný materiál a náhradní díly na rok 2012 si může zájemce odkoupit. Dle Batti jedná tato belgická stáj se sponzorem na rok 2012...

Crescent Suzuki? – Z tohoto pohledu se zdá účast britského týmu Paula Denninga s jezdci Johnem Hopkinsem a Leonem Camierem jen jako pouhé zbožné přání...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist