Pirelli zůstává ve WSBK minimálně do konce roku 2018

Promotér šampionátu Dorna WSBK a Mezinárodní motocyklová federace (FIM) dnes potvrdili v roli oficiálního dodavatele pneumatik společnost Pirelli, která vyhrála výběrové řízení vypsané v červenci letošního roku. Pirelli tak bude v roli jednotného dodavatele pneumatik pro všechny třídy seriálu FIM Superbike World Championship pokračovat minimálně do konce roku 2018.

Pirelli zůstává ve WSBK minimálně do konce roku 2018
Spolupráce výrobce Pirelli s jezdci a týmy mistrovství světa produkčních motocyklů se datuje do roku 2004, takže dnes je to jedenáctý rok spolupráce, která je pro dodavatele pneumatik vůbec nejdelší v historii motorsportu na mezinárodní úrovni.
Výkonný ředitel promotérské společnosti Dorna WSBK Javier Alonso v této věci uvedl: „Jsme rádi, že budeme s Pirelli pokračovat další tři sezony. Vypovídá to o vynikající vzájemné spolupráci s italskou společností, spoluprací, která byla víc než jedno desetiletí vždy velmi výrazná jak s Mezinárodní motocyklovou federací, tak s promotéry a organizátory sérií, což je jasný důkaz schopnosti Pirelli neustále inovovat a nabízet produkty na vysoké technologické úrovni.“

Status jednotného dodavatele pneumatik pro formuli 1 a mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK plus důležitá podpora v rallye, motokrosu nebo vytrvalostních soutěžích motocyklů nebo automobilů jen zvýrazňuje silnou roli Pirelli ve sportovních aktivitách po celém světě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist