Piloti doufají v pomoc od Dorny

2. dubna 2012 havaroval Španěl Joan Lascorz při testech Superbike v Imole tak nešťastně, že zbytek života musí prožít na invalidním vozíku. Nějaké zlepšení bezpečnostního standartu tehdejším promotérem šampionátu Infrontem se ale neuskutečnilo. Naděje pilotů se nyní vkládají do nového promotéra Dornu...Ovšem v Imole se stále závodí!

Piloti doufají v pomoc od Dorny
Letos 28-letý Joan Lascorz je bohužel po svém pádu v Imole od prsou dolů ochrnutý, když si poranil krční obratel C6: "Joan sice může pohybovat pažemi, ale nemůže nic sevřít do prstů a také není schopen ovládat motoriku", říká o aktuálním stavu svého bývalého svěřence týmový manažer Guim Roda.

Lascorz byl po svém pádu doslova zasypán sympatizujícími projevy z celého světa, když řada jezdců závodí s nálepkou "17" na svých motocyklech či na helmách. Dokonce ve vchodu do paddocku MotorLand Aragón visí jeho nadživotní nálepka.

Zpětně kritizuje Lascorz velmi špatný bezpečnostní standart na okruhu Imola a myslí si, že to mohla být příčina jeho těžkého zranění: "To, co se stalo, byla ostuda. Trať v Imole není vhodná pro závody motocyklů o síle 240 HP".

Lascorzův názor zastávají i ostatní v paddocku MS-Superbike: "Imola je zastaralá trať, v některých místech chybí zcela bezpečnostní zóny. Nemůže se přece srovnávat rychlost motocyklů před deseti lety s těmi dnešními", říká jeden ze šéfů týmů v MS-Superbike, který ale nechce být jmenován.

Mnoho pilotů doufá, že nového promotéra Dornu bude jejich bezpečnost zajímat více, než předchůdce Flammini Group. V MS-MotoGP existuje od tragické smrti Daijira Kata 20. dubna 2003 v Suzuce/Japonsko bezpečnostní komise a trať byla definitivně vyřazena z kalendáře: "Ale v Imole se jezdí pořád", je názor většiny lidí z paddocku WSBK.

Při posledním závodě v Imole 2012 spadl jeden z mladých jezdců, naštěstí to byl motocykl, který trefil 90 stupňový úhel ukazující nouzový výjezd. Motocykl se rozlomil ve dvě části, kdyby to potkalo jezdce, tam jsme mohli mít dalšího mrtvého po Craigu Jonesovi, který zahynul při pádu 4. srpna 2008 na okruhu Brands Hatch.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist