Phillip Island - závodní neděle

Do druhého závodu nejlépe odstartoval Jonathan Rea s Hondou, kterého v 5. kole vystřídal Carlos Checa a do konce závodu už tuto pozici nepustil a vyhrál ho s náskokem 5 sekund. Druhý dojel už zmiňovaný Max Biaggi a souboj o poslední místo na podiu nakonec vyhrál Brit Tom Sykes s Kawasaki o pouhých 0.134 sekundy před Jonathanem Reou. Skvělý souboj nám nabídla trojice ve složení Brit Leon Haslam, Ital Marco Melandri - oba BMW a Francouz Maxime Berger na Ducati českého týmu Effenbert Liberty, která projela v tomto složení cílem na místech 5 až 7, když z původního kvarteta v 10. kole spadl další jezdec naší stáje Sylvain Guintoli, jezdící na 7. místě. To už nejel v závodě ani Španěl Joan Lascorz (Kawasaki) - pád v 11. kole za 4. pozice v souboji se Sykesem či Ital Michel Fabrizio (BMW) v 5. kole z místa 10. po technických problémech.

Top-10 dnešní druhé jízdy dokompletovali Ir Eugene Laverty s Aprilií, nenápadný Japonec Hiroshi Aoyama na Hondě a mladý Ital Niccolo Canepa s Ducati.

Český jezdec Jakub Smrž pokazil start a když v 5. kole vyjel mimo trať a propadl se ze 13. místa hodně dozadu, tak bylo jasné, že své skvělé umístění z první jízdy nezopakuje. Nakonec ji ale po velmi dobrém výkonu dokončil jako 11., když na ním skončili v bodech britský jezdec Leon Camier (Suzuki) jako 12., Italové Davide Giugliano a Lorenzo Zanetti (oba Ducati) 13., resp. 14. a konečně Hopkinsův náhradník Josh Brookes (Suzuki) na posledním bodovaném místě. Pole jezdců uzavřeli Bryan Staring (Kawasaki) a Raffaele de Rossa (Honda).

V šampionátu vede Max Biaggi se ziskem 45 bodů před Marcem Melandrim (30) a Tomem Sykesem (29). Následují čtvrtý Checa (25) a pátý Rea (22). Sylvain Guintoli a Jakub Smrž mají po 16 bodech, Leon Haslam a Hiro Aoyama po 15 a Top-10 kompletuje Maxime Berger (12).