Phillip Island - závodní neděle

Bez zraněného Daviese vystartoval do úvodního závodu letošní sezóny nejlépe Poleman Tom Sykes, kterého ale velmi brzy předjel mistr svět Carlos Checa. Ten začal svůj náskok na čele zvyšovat až do 6. kola, kdy z prvního místa při vjezdu do cílové rovinky brutálně havaroval, naštěstí bez zranění. Tím se uvolnila pozice lídra pro Maxe Biaggiho, který celý závod suverénně odjel na špici a měl během závodu dokonce už náskok přes 9 sekund. Ve velmi dramatickém závodě tříčlenné skupinky o druhé místo mezi Melandrim - startoval až ze 13. pozice, Guintolim a Sykesem, získal nakonec při svém prvním startu na německém motocyklu vicemistr Marco Melandri pro tuto továrnu její nejlepší umístění - doposavad pouze pět třetích míst - během 4 roků závodění v superbikovém šampionátu.
Skvělé třetí místo patřilo francouzskému jezdci našeho týmu Effenbert Liberty Sylvainu Guintolimu, který tak protrhl loňskou smůlu na tomto okruhu. Poleman Tom Sykes dojel čtvrtý a hned za ním na skvělém pátém místě náš Jakub Smrž, který potvrdil, že mu australský okruh opravdu sedí. Šestý Michel Fabrizio nakonec pozávodil sedmého Jonathana Reu, od kterého se zřejmě čekalo daleko více. Hned za Reou dojel superbikový nováček a Reův týmový kolega Hiroshi Aoyama před hodně tvrdě jedoucím Davide Giuglianim - poslal do kačírku hodně nekompromisně v 18. kole Camiera, a Top-10 dokompletoval domácí náhradník za Mercada Bryan Staring.

Lorenzo Zanetti, teprve ve čtvrtek operovaný Leon Haslam (zlomenina holenní kosti), Maxime Berger - ten jezdil jako 7., a po výjezdu z tratě se propadl až na 20. místo-, Salom a Lascorz pak byli dalšími jezdci, kteří bodovali v úvodním závodě této sezóny. Brookes, Camier, Aitchison, Johnson a Canepa pak uzavřeli výsledkovou listinu, když do kačírku musel v 16. kole z 8. pozice se zraněním jedoucí Laverty a 2 kola před koncem pak zajel do depa.