Phillip Island, třetí tiskovka - Skvělý úvodní výkon za 16 bodů

Český jezdec Kuba Smrž odjíždí z Austrálie nejen s dvěma umístěními v desítce a náručí plnou bodů, ale také s tím, že do užší světové špičky MS Superbiků rozhodně patří.

Phillip Island, třetí tiskovka - Skvělý úvodní výkon za 16 bodů

Starty a úvod závodu. Po úvodní podniku MS Superbiků 2009 lze s jistotou říct, že tento pomyslný „strašák“ už do závodění českého jezdce nepatří. Dva vydařené starty a bojovná úvodní kola vynesla 25-letému Jihočechovi na úvod jeho třetí sezóny 9. a 7.místo, a s nimi prvních 16 světových bodů. 
V obou jízdách zaostal za světovou špičkou jen velmi nepatrně hlavně kvůli drobným technickým problémům. Šampionát pokračuje za 14 dní závodem v Kataru na okruhu Losail, kde před pár měsíci slavil Kuba pódiové umístění při MS Endurance a kde by mohl svou průběžnou devátou příčku v klasifikaci vylepšit. 


Jakub Smrž: „Dnešní den nezačal zrovna dobře, když si s námi po ránu začalo hrát počasí a navíc ranní warm up skonči pádem. Najel jsem do jedné ze zatáček, aniž bych věděl, že tam mokro. Motorka byla naštěstí celkem v pohodě, takže jsem na ni mohl startovat do závodu. 
První start se mi povedl a dokázal jsem se i udržet špičky, jenom mi od 2. kola v nájezdech do rychlých zatáček začalo odskakovat zadní kolo a musel jsem trochu zvolnit, čímž jsem přišel o možnost bojovat ve skupince přede mnou nejen o lepší výsledek ale třeba i o bednu. I přes problémy však nakonec panovala u mne i týmu spokojenost s 9.místem. 

Do druhého závodu jsme udělali nějaké změny na pérování, které pomohly, ale pro změnu jsem „vyfasoval zmetka“ zadní gumu, na které se mi udělaly na levé straně puchýře, které praskly a já jsem tak byl celou jízdu jako na klouzačce. Opět se mi povedl start, znovu jsem se dokázal držet s čelní skupinou, tedy aspoň ze začátku. 
Bohužel jsem malinko ztrácel z výjezdů, kde mi zadní kolo neustále podkluzovalo a motorka nejela dopředu. I přes tento handicap jsem skončil na 7. místě, jen velmi těsně za  Neukirchnerem, jenž v první jízdě bojoval s Hagou o vítězství a nakonec skončil druhý. Letošní seriál je velice vyrovnaný a těchto výsledků si strašně vážím. 
Myslím, že vyhraná kvalifikace, první řada na startovním roštu a dva výsledky v elitní Top10, navíc s minimálním odstupem od vedoucích jezdců, lze považovat za velmi dobrý úvod do sezóny. 
Z čeho mám však já osobně největší radost, je skutečnost, že se mi podařilo odstranit problém loňské sezóny, tedy špatné starty a především pak úvodní kola závodu. 
Náš výsledek je ještě navíc podtržen skutečností, že všichni přední jezdci zde testovali a měli tak mnohem více poznatků, co se týkalo gum a ideálnějšího nastavení. 
Jsem rád, že jsme s nimi dokázali udržet nejen krok, ale mnoho z nich i nechat za sebou. Motocykl fungoval perfektně a za jeho připravenost patří týmu velký dík, i když jsme zatím používali motory z loňska, neboť ty letošní jenž od továrny Ducati dorazily jsme ještě nestihli předělat a upravit. Do Valencie však budou hotové. Rád bych tímto i poděkoval všem, kteří mi fandili, ráno vstávali a sledovali v různých omezených podmínkách přenosy. Je skvělé cítit podporu i na takovou dálku a zároveň je to to nejlepší co dodá sebevědomí do dalšího závodu, který bude za 14 dní v Qataru, kde se pokusím minimálně o stejný výsledek.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist