Phillip Island: Názory z pódia

Na stupních vítězů se během tří australských závodů vystřídalo celkem 7 pilotů a zde vám přinášíme jejich názory bezprostředně po vyhlášení vítězů.

Phillip Island: Názory z pódia


eni FIM Superbike World Championship - 1. jízda


Sylvain Guintoli: "Cítím se skvělě, Není to jen mé první vítězství v sezóně a první pro Aprilii, ale také mé první vůbec na úplně suchém povrchu. Byl to pro mě hodně důležitý krok a vyhrát hned první závod za Aprilii je prostě fantastické. Bike je zde neuvěřitelně rychlý. Ačkoliv jsem neodstartoval zrovna nejlépe, tak jsem měl velmi dobrou rychlost. Věděl jsem, že po takovém startu musím zůstat klidný, abych příliš brzy neopotřeboval pneumatiky. Myslel jsem si už, že to bude hodně těžké, neboť Eugene byl už hodně daleko pryč. Ale zůstal jsem klidný a podařilo se mně ho dojet. Byl to skvělý pocit jet na špici".

Eugene Laverty: "Jsem spokojen, že jsem skončil na podiu. Zvláště potom, pokud si vzpomenu na tu katastrofu minulý týden. Ve druhém závodě ale chci být ještě lepší. Pneumatiky fungovaly ve druhé polovině závodu velmi dobře, zatímco jiní je už měli opotřebované. Já jsem ale jel hodně poatrně. Uvidíme, co všechno bude možné ve druhé jízdě".


Michel Fabrizio: "Jsem velmi spokojený a chtěl bych poděkovat mému týmu, Pirelli a Aprilii za tento výsledek. Zkoušel jsem zůstat klidný po celý závod. Ačkoliv jsem očekával možná více, tak jsem se třetím místem v zásadě opravdu šťastný".
eni FIM Superbike World Championship - 2. jízda

Eugene Laverty: "Byl jsem opravdu překvapený časy, které jsem zajížděl. A trochu i nejistý, jestli je to pravda. Přesto jsem byl opravdu rychlý a hlavně na konci závodu. Tentokráte jsem opotřeboval zadní pneumatiku o něco více, ale přesto jsem dokázal na konci jezdit takové časy. RSV4 opravdu gumy hodně chrání. Jsem opravdu šťastný, neboť se nám podařilo náš bike pravidelně zlepšovat. Teď jsem připravený pro více takových akcí".

Sylvain Guintoli: "Tentokráte jsem měl dobrý start a byl jsem vepředu hodně rychlý. Chtěl jsem prostě jezdit pravidelné tempo, a šetřit pneumatiky. To se mně také podařilo. Ale pět kol před koncem jsem uviděl Eugenyho přímo za mnou.Zrychlil jsem sice, ale on byl ještě o něco rychlejší. Jsem opravdu šťastný, že jsem hned poprvé s Aprilií dojel první a druhý. Tým je super a já jim moc děkuji. Už nyní se těším na Aragon".

Marco Melandri: "Po prvním závodě mně bylo opravdu špatně a já jsem nevěděl, zda vůbec ve druhé jízdě pojedu. Ale zkusil jsem to a snažil se jet co nejlépe, hlavně proto, že ti oba dva přede mnou byli opravdu hodně silní. Výsledek je po té katastrofě v první jízdě pro mě velmi dobrý. Jsem šťastný, že tým pracoval opravdu dobře. Nyní se ale musíme snažit zůstat s Aprilií, ta se zdá silnější než naše motorky".


Supersport World Championship

Kenan Sofuoglu: "Sam Lowes byl neuvěřitelně rychlý a my jsme se mu v kvalifikaci nedokázali přiblížit. Teprve v ranním warm upu jsme vyřešili problém se setupem. Můj tým tak odvedl velmi dobrou práci. Chtěl bych ale poděkovat i Samovi za tento skvělý souboj. Doufám, že nás oba dva čeká vynikající sezóna. A také gratulace do Holandska pro Michaela van der Marka".

Sam Lowes: "Celý závodní víkend jsme byli hodně rychlí, ale Kenan se nám neustále přibližoval. Je to opravdu fantastický jezdec a zasloužený šampion. Se svým výsledkem jsem přesto šťastný. Jsem přesvědčený o tom, že náš čeká hodně silná sezóna. A děkuji všem ve Velké Británii, kteří tak časně ráno vstali".


Michael van der Mark:
"Nemohl jsem si přát lepší start do sezony. Celý závodní víkend jsme měli velmi dobré tempo, já jsem si dělal pouze starosti o opotřebování pneumatik. Můj tým odvedl velmi dobrý job a tak jsem mohl své časy na jednotlivá kola udržet a šetřit pneumatiky", řekl Rookie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist