Phillip Island - 1. den testů

Mistr světa Max Biaggi byl nejrychlejším jezdcem z kvarteta superbikerů, kteří testovali první den na okruhu Phillip Island v Austrálii.

Phillip Island - 1. den testů
Mistr světa Max Biaggi s motocyklem Aprilia byl nejrychlejším jezdcem testování během prvního dne v Austrálii. Za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek - zima a vítr - ujel celkem 71 kol, když jeho nejrychlejší mělo hodnotu 1:32.4. Druhé místo obsadil se ztrátou 0,5 sekundy nováček této kubatury Eugene Laverty na Yamaze, o dalších 0,5 sekundy byl třetí Leon Camier s Aprilií a nejpomalejší z celého kvarteta pak byl ex-pilot MotoGP a Lavertyho týmový kolega Marco Melandri. 

Ačkoliv Phillip Island není zrovna okruhem pro Aprilii, tak Biaggi využil své nové vidlice, která skýtá všeobecně větší možnosti nastavení a umožňuje lepší pocit z jízdy. Biaggi musel použít "starý" motor, neboť FIM sice během sezóny homologovala jejich klikovou hřídel s ozubeným kolem, ovšem potom ji pro další rok zakázala. "Ztratili jsme tímto trochu síly, ale to jsme schopni během zimy díky novým vývojovým krokům znovu získat", řekl Max Biaggi a dále vysvětlil: "Samozřejmě, že ještě cítíme Jetlag, neboť vyrovnání časového rozdílu určitou dobu trvá. Testujeme zde sice závodní pneumatiky Pirelli, ovšem normálně zde bývá tepleji, takže směs je poněkud tvrdá". 

Neoficiální časy testů WSBK - 1. den na Phillip Islandu

1.- Max Biaggi, Aprilia - 1:32.4 (71 kol)
2.- Eugene Laverty, Yamaha - 1:32.9 (86) 
3.- Leon Camier, Aprilia - 1:33.4 (88)
4.- Marco Melandri, Yamaha - 1:33.5 (78) 
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist