Paolo Ciabatti: Držíme se pravidel

Paolo Ciabatti - sportovní manažér firmy Infront, stojí i nadále za uděleným trestem pro Maxe Biaggiho v Monze - a říká: "Pravidla v mistrovství světa superbiků se budou stále tvrdě dodržovat."

Paolo Ciabatti: Držíme se pravidel
Minulý závodní víkend v Monze padlo hned několik trestů. V první superbikové jízdě dostal Noriyuki Haga trest a musel projet boxovou uličkou. Pro zkrácení tratě v retardéru obdržel stejný trest i Max Biaggi a ztratil tak jisté vítězství v jízdě druhé. A i v supersportech se tvrdě trestalo: Luca Scassa byl vyloučen ze závodního víkendu v Misanu, neboť porušil zákaz testování. 
Paolo Ciabatti je považován za jednoho z nejmocnějších mužů v motocyklovém sportu vůbec a pracuje pro firmu FG Sport, která je promotérem světového šampionátu superbiků. A tento Ital se nyní ke všem případům vyjádřil, nejdříve se ale vrátil k souboji Rossi-Stoner v Laguně Sece 2008: "Kdybych tehdy seděl v ředitelství závodu já, tak bych potrestal Rossiho stejným trestem, tedy průjezdem boxovou uličkou", řekl o tehdejší závodní scéně mezi Superstar Rossim a úřadujícím mistrem světa Caseym Stonerem v úseku Corkscrew, tedy ve "vývrtce".
Rossi totiž tehdy předjel Stonera hodně tvrdým manévrem, když byl oběma koly jasně mimo dráhu, což pravidla nedovolují, neboť jakýkoliv předjížděcí manévr mimo závodní dráhu - a to byl v roce 2008 případ Valentina Rossiho - je proti pravidlům: "Nás ovšem zas tak moc nezajímá, co se děje v MotoGP", říká Paolo Ciabatti. 
"V loňském roce se provinil Toni Elias proti zákazu testování a byl vyloučen jen z jednoho tréninku" - jednalo se o páteční volný trénink v Brně - pokračuje dále Ciabatti a dodává: "Scassa udělal to stejné a my jsme ho za to vyloučili z celého závodního víkendu. Prostě dodržujeme daná pravidla!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist