Pád Reiterbergera nezůstal bez následků, závod v Laguně nepojede

Německý závodník Markus Reiterberger dostal v prvním kole závodu superbiků těžký highsider v osmé zatáčce italského okruhu a tvrdě dopadl na asfalt. Z místa nehody dokázal odejít po svých, ale pak už zamířil do zdravotního centra okruhu v Misanu a později do nemocnice v Riccione. Výsledkem pádu je kompresivní zlomenina obratle D12.

Pád Reiterbergera nezůstal bez následků, závod v Laguně nepojede

V Misanu jel loni Markus Reiterberger závod na divokou kartu a bodoval, takže se na dráhu okruhu Marca Simoncelliho těšil. V pátečních trénincích skončil jako druhý nejrychlejší, což byl úžasný vstup do víkendu. Superpole už tak úspěšné nebylo a do závodu startoval jezdec týmu Althea BMW jedenáctý. Nicméně si vše vynahradil v prvním závodu, který dokončil šestý.

Ve druhém nedělním klání superbiků Reiterberger skončil hned v samotném úvodu. Jeho stroj BMW ho v prvním kole vykopl ze sedla a Němec si pádem způsobil kompresivní zlomenina obratle D12. To znamená, že nenastoupí do devátého kola WorldSBK v Laguně Seca a bude se snažit připravit na domácí podnik na Lausitsringu, který je až za tři měsíce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist