Opět další změna v Biaggiho týmu

Po manažerovi Francescovi Guidottim opouští tým Maxe Biaggiho i šéfmechanik Giovanni Sandi.

Opět další změna v Biaggiho týmu
Legendární inženýr Aprilie Giovanni Sandi odchází od Maxe Biaggiho k týmu MotoGP "Ioda Racing", kde se bude starat o motocykl CR Danila Petrucciho (vicešampion Superstock 1000 Cupu 2011). Důvodem jsou pokažené mezilidské vztahy mezi Sandim a Aprilií, potažmo mezi Sandim a Biaggim.

K celému případu se na stránkách Gazetto dello Sport vyjádřil 39-letý Biaggi následovně: "Sandi mě zklamal po lidské stránce", říká Biaggi, který věděl, že mezi Sandim a Aprilií vznikl konflikt, který ale chtěl superbikový ex-mistr světa sám "vyžehlit": "Pokud by to byla pouze otázka peněz, tak bych ten rozdíl zaplatil ze svého. Tolik mně totiž leží na srdci můj tým a také on".

Dle dobře informovaných italských médií ale nebyly problémem mezi Sandim a Aprilií peníze, nýbrž úplně něco jiného. Šéfmechanik továrního týmu Aprilia totiž chtěl pro svého 22-letého syna Federica tovární motocykl  RSV4. Mladý Sandi letos skončil v konečném pořadí šampionátu CIV kubatury Superbike na třetím místě.

Toto jednání Giovanniho Sandiho ale nenašlo pochopení u Maxe Biaggiho, který říká: "Zachoval se jako otec a fanoušek a ne jako profesionál".

Novým šéfmechanikem je u továrního týmu Aprilie Enrico Folegnani, který s Římanem spolupracoval už v létech 1992 a 1997.

Nové tváře jsou vidět i v boxu továrního týmu BMW, kde si Marco Melandri vzal s sebou od Yamahy Andreu Dosoliho a Silvana Galbuseru.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist