Ohlasy ze stupňů vítězů v Magny-Cours

Ve Francii slavil vítězství v obou závodech SBK Jonathan Rea, jezdec tovární Kawasaki a od Jerezu jistý mistr světa. Rea v průběžném hodnocení šampionátu překročil hranici pěti set bodů a na konto si připsal letos čtrnácté vítězství v závodu. Jeho týmový kolega Tom Sykes chtěl vyhrát, protože bojuje o druhé místo v seriálu, ale to se mu nepodařilo. Chaz Davies na jezdce Kawasaki pár bodů ztratil, ale stále má náskok šestnácti bodů a ten chce za dva týdny v Kataru udržet a sezonu uzavřít v pozici druhého nejlepšího muže šampionátu. Dobrou náladu má také Sylvain Guintoli, který jel domácí závod a rozhodně nepočítal s umístěním na stupních vítězů. To se mu nakonec podařilo, když v prvním klání na vodě projel cílem třetí. Poslední kolo sezony je na programu v Kataru ve dnech 16. až 18.října 2015.

MS Superbike – Závod (1-2)

1/1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1.místo … 527 bodů (mistr světa)

„Dnes jsem skutečně extra šťastný a to zejména kvůli tomu, že jsem vyhrál jak na mokru, tak na suchu. Byl to takový dvojitý bonus. Bylo to náročné, protože jsem tu přijel potom, co jsem byl velice časově vytížen po zisku titulu v Jerezu, takže to tentokrát nebylo o typické tréninkové přípravě. Pro mě ale bylo důležité vrátit se zpátky na stupně vítězů. Pirelli tu přivezla moji oblíbenou přední pneumatiku SC2 a od prvního tréninku jsem se na ni cítil velmi dobře. Takže jsem skutečně velmi spokojený, že nám to vyšlo a nejen, že to bylo dvakrát pódium, ale hned dvojí vítězství na okruhu, kde jsem předtím nikdy nevyhrál.“

2/3. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) – MS 3.místo … 367 bodů (-161)

„Byly to dnes dvě pódia, ale mohlo to být ještě lepší. První závod byl dobrý v první polovině než ale začala dráha osychat. Ve druhém závodu jsme nasadili úplně stejné nastavení, jaké jsme použili v tréninku a s tím to bylo o skvělém pocitu a konzistenci. Jediná věc, která mě napadá je, že to dnes bez gumy na dráze prostě tuto změnu neakceptovalo.“

3/6. Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike Team) – MS 6.místo … 201 bodů (-327)

„Určitě bylo dobré se chytit příležitosti mokrých podmínek a v prvním závodu si dojet pro první stupně vítězů sezony. Druhý závod už byl za suchých podmínek a také dobrý, šesté místo není špatné a rozhodně bych to ještě včera ráno bral. V posledním čtvrtém tréninku jsme v sobotu udělali pár změn a zlepšili rychlost na pneumatice SC0. Myslím, že jiná pneumatika by přišla o výkon, ale důležité je, že to byly dva velmi solidní závody. Být doma na stupních vítězů je to, co jsem si přál udělat, takže dobrý výkon ze strany celého týmu. Teď už se těším do Kataru, kde se pokusím dokončit sezonu co nejvýš.“

6/2. Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) – MS 2.místo … 383 bodů (-145)

„Ve druhém závodu jsem měl celkem slušnou rychlost, ale vzhledem k situaci ohledně celkového hodnocení šampionátu jsem raději neusilovat o dojetí Jonathana Rea. Když jsem viděl, že Tom Sykes trošku ztratil, zaměřil jsem se na udržení druhé pozice. V prvním závodu to bylo o špatném nastavení, protože se nám nepodařilo změnit mokré nastavení za nastavení do sucha. Byla to jízda jak na ledu a já dělal co bylo v mých silách, abych vůbec dojel šestý. V každém případě jsem s výkonem spokojený a to jednak proto, že je to mé vůbec první pódium v Magny-Cours a pak také z toho důvodu, že do Kataru jedeme s šestnácti body náskoku na Toma. On byl tady ve Francii pokaždé velmi silný a ve skutečnosti jsem si myslel, že ztratím víc. Takže teď už se můžeme zaměřit na finální podnik sezony.“