Ohlasy WSBK: Toprak Razgatlioglu vyhrál první závod v Estorilu systémem start-cíl

Superbikový šampionát zná svého mistra světa, aniž by musel po závodě vystoupit na stupně vítězů. Jonathanu Reovi ani Scottu Reddingovi v sobotu štěstí v Superpole nepřálo, díky čemuž měli snazší cestu k první řadě na startu jejich soupeři. Nejlépe situace využil Toprak Razgatlioglu, který vyhrál jak kvalifikaci, tak následný závod, a to s náskokem 3,039 sekundy na druhého Chaze Daviese. Třetí skončil Garrett Gerloff, který se netají tím, že mířil výše. V prvních kolech závodu však několikrát chyboval, což jej stálo lepší umístění.

WSBK - 1. závod / Pirelli Estoril Round

1. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha WorldSBK Team) - MS 5. místo ... 200 bodů (- 153)

„Mám z kvalifikace opravdovou radost, poprvé jsem si dojel pro pole position. A taky jsem sám sebe překvapil časem na kolo. V závodě jsem dobře odstartoval a šel jsem do toho naplno. Pak už jsem jezdil sám a jen si kontroloval rozestupy. Tohle je poprvé, co jsem vyhrál stylem start-cíl! Yamaha R1 dnes fungovala dobře, měl jsem na ní dobrý pocit. Prvních pět kol jsem na ní jel opravdu rychle a pak už jsem se snažil šetřit pneumatiky. Děkuji moc mému týmu, který má také radost z každé výhry. V této sezóně jsme vyhráli první závod a teď se nám v posledním víkendu sezóny opět podařilo zvítězit. Zítra se pokusím opět zabojovat o první pozici, ale nebude to jednoduché, především pak v závodě Superpole, kde do toho musíte jít tvrdě. Pro mě a Yamahu je dobré, že jsme na konci sezóny takhle silní. Doufám, že něco podobného jako dnes předvedeme i zítra.“

2. Chaz Davies (Aruba.It Racing – Ducati SBK Team) - MS 3. místo ... 242 bodů (- 111)

„Bohužel jsem nebyl schopný po skvělé kvalifikaci dobře odstartovat. Byl jsem v těžké pozici, ale od začátku závodu jsem se cítil na motorce excelentně. Postupně jsem začal předjíždět své soupeře, a nakonec jsem s Van der Markem bojoval o třetí místo. Poté, co spadl, jsem si jel pro pódium. Je to skvělý výsledek a rád bych poděkoval týmu za práci, kterou odvedl za poslední dva měsíce, udělali jsme obrovský progres. Zítra, až budu opět na trati, už nebudu pod takovým tlakem. A to by mi mohlo pomoci k dalším důležitým výsledkům.“

3. Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) - MS 11. místo ... 94 bodů (- 259)

„Jsem na sebe naštvaný, protože jsem v prvních kolech udělal až moc chyb. Stoprocentně jsem nejel čistě a konzistentně. Je to něco, nad čím budu dnes večer hodně přemýšlet. A také o pár dalších věcech, které bych chtěl na motorce vylepšit. Celkově jsem ale spokojený, že jsem zase skončil na pódiu. Je zábavné, že mi stupně vítězů nechutnají tak dobře, když vím, že jsem mohl jet lépe. Jsem ale šťastný, že jsme s týmem GRT skončili opět na pódiu. Byl to úžasný rok, během kterého mě podporovali ať už se nám dařilo, nebo ne, a já jsem rád, že jsem se jim alespoň takhle mohl odvděčit. Doufám, že pro nás další dva závody dopadnou podobně. Budu se snažit vylepšit a uvidíme, kolikátí skončíme. Závodit s nejlepšíma klukama na světě je úžasné, můžu zblízka vidět, jakým způsobem motorku řídí, a opakovat to po nich. Byl to pro mě šílený rok plný učení se nových věcí a vím, že jsem teď lepším jezdcem, než jsem býval. Do závodu Superpole se cítím připravený. Pojedeme ho ráno, kdy ještě teploty nebudou tak vysoké. A já se cítím lépe, když je chladněji. Bude to rychlý závod a rozhodně si v něm chci udržet první řadu, ze které bych rád startoval i do závodu druhého. Takže mi držte palce, uvidíme, jak to všechno dopadne.“