Ohlasy SBK: Toprak Razgatlioglu byl v Indonésii korunován šampionem

Sezóna WSBK skončila. Závody v Indonésii ovlivnilo počasí. Sobotní byl přesunutý na nedělní dopoledne a tím pádem byl zrušený Tissot Superpole Race. Toprak Razgatlioglu si v něm druhým místem pojistil titul mistra světa a do druhého už vjížděl jako šampion. Vítězem obou závodů se stal Jonathan Rea. Dopoledne s ním stanuli na pódiu již zmíněný Turek a Scott Redding, odpoledne pak Brit skončil druhý a třetí příčkou sezónu zakončil Michael Van der Mark.

Ohlasy SBK - Závod 1 a 2 / Pirelli Indonesian Round

1. / 1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 2. místo … 551 bodů (- 13)

„Tohle byl suprový závodní den. Po pátečním prvním tréninku jsme čelili několika problémům a to, že jsme se takhle dokázali zlepšit a vyhrát jak suchý, tak modrý závod… Mám z toho velkou radost. Bylo dobře, že jsme nakonec odjeli i druhý závod. Zvláště vzhledem k fanouškům tady v Mandalice. Opravdu jsem doufal, že nám po tom velkém dešti organizátoři dovolí vyjet na trať. Když jsem zjistil, že máme zelenou, byl jsem nadšený. Opravdu hodně. Od začátku jsem se snažil ujet Toprakovi a Scottovi, oba ale byli velmi rychlí. Neměl jsem však co ztratit, tak jsem jel naplno. Tenhle víkend jsem měl jediný cíl – odjet domů spokojený. Letos nemáme čeho litovat. Dal jsem do toho maximum, do každého závodu jsem dal své srdce. Gratuluji Toprakovi a jeho týmu. Odjeli neuvěřitelnou sezónu, byli opravdu rychlí.“

2. / 4. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) – MS 1. místo … 564 bodů

„Nebyla to pro mě jednoduchá sezóna. A myslím, že podobně to měli i ostatní jezdci. Všichni jsme ale šampioni. Nevím, co říct, dnes je pro mě speciální den. Nebyly to pro mě jednoduché závody, dal jsem do nich to nejlepší ze sebe, a nakonec jsme skončili na špici. Jak už jsem řekl, nebylo to pro mě jednoduché. Odjeli jsme spoustu závodů, do kterých jsme dali opravdu všechno. Johnny je superbikovou legendou, šestinásobný šampion, který je dobrý na mokru i na suchu. Když jsem vstoupil do Superbiků, hodně mi pomohl. Je to dobrý kluk a mimo trať jsme přátelé. Letos jsem se vůbec nesoustředil na šampionát, chtěl jsem jet vyhrát každý závod. Gratuluji všem závodníkům, každý z nás ze sebe vydal to nejlepší. Teď je sezóna u konce a musím říct, že je krásné, že je Yamaha opět na topu. Je to poprvé od roku 2009. Tenhle titul bych chtěl věnovat tátovi. Vždycky mi říkal, že se jednoho dne stanu šampionem. Příští sezónu budu chtít titul získat znovu, chci o něj opět bojovat. Dám do každého závodu všechno.“

3. / 2. Scott Redding (Aruba.it – Racing) – MS 3. místo … 501 bodů ( - 63)

„Dnes jsem si na trati užil spoustu legrace, zvláště pak ve druhém závodě, kdy jsem soupeřil s Jonathanem. Chci týmu za dva roky, které jsme spolu strávili, poděkovat. Tým Aruba.it – Racing a Ducati jako taková jsou pro mě jako rodina. Děkuji všem z mého týmu – jak lidem v boxech, tak v cateringu a mnoha dalším, že mě dostali do pozice, kdy jsem vyhrával. Je to pro mě velmi emotivní okamžik, dal jsem do naší spolupráce všechno. Čeká mě teď nové dobrodružství, bezesporu ale bude mít tenhle tým vždy zvláštní místo v mém srdci.“

6. / 3. Michael Van der Mark (BMW Motorrad WorldSBK Team) – MS 6. místo ... 262 bodů (- 302)

„Dopolední závod jsem si celkem užíval. V jeho úvodu bylo celkem mokro, jenže pak začala trať schnout a já jsem začal mít problémy. Bojoval jsem o čtvrtou, respektive pátou pozici. Mé tempo bylo dobré, ale i tak jsem se na motorce necítil dobře. Na konci už jsem byl celkem frustrovaný. Docházela mi energie a já jsem se propadl o další místo. Byl jsem opravdu naštvaný, ale musel jsem se s tím do druhého závodu vyrovnat. Ten byl bohužel posunutý. Když jsme vyjeli na trať, byla stále hodně mokrá, ale pršelo už o něco míň. Věděl jsem od začátku, že grip bude dobrý, i tak bylo ale dvanáct kol příliš mnoho. Dobře jsem odstartoval a v prvních kolech jsem se cítil okay. Byla to zábava, souboj s Toprakem jsem si užíval. Zakončit sezónu třetím místem je neuvěřitelné, je vždy dobré zakončit sezónu na pódiu. Myslím, že byl tento rok celkem dobrý, udělali jsme další krok kupředu. Během zimy chceme motorku ještě vylepšit, abychom mohli na suchu bojovat o pódium častěji.“