Ohlasy po závodech třídy Superbike v Monterey

Parádní výkon předvedl v Laguně Seca britský závodník Chaz Davies, když vyhrál Superpole a také oba závody, čímž po velmi dlouhé době získal pro značku Ducati zlatý double. Davide Giugloiano byl rovněž rychlý, ale jeho druhý závod byl ve znamení pádu v šesté zatáčce, který nevypadal vůbec hezky, ale naštěstí se obešel bez vážných zranění. Ital si pádem pohmoždil levou patu a pravé koleno. Skvělé souboje předváděli jezdci tovární Kawasaki Tom Sykes a Jonathan Rea, který byl v obou závodech třetí. Druhý Sykes na svého kolegu sice získal nějaké body, ale bude si muset krýt záda především ze strany třetího Chaze Daviese. Krásné souboje předváděla rovněž dvojice tovární Aprilie. Skvělý výkon na dráze, kde nikdy před tím nezávodil, předvedl Jordi Torres, který startoval třetí a v cíli dvojice závodů bodoval pátým a čtvrtým místem. Leon Haslam jel svůj dvoustý závod SBK, ale na stupně vítězů to tentokrát nebylo.

Superbike – Závod (1-2)

1/1. Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) – MS 3.místo … 263bodů (-144)

„S výsledky jsem opravdu, ale opravdu velmi spokojený a rozhodně jsme měli možnost vidět, že všechna naše tvrdá práce přinesla své ovoce. Tato dráha zřejmě potlačuje naše slabiny a dokáže vyzdvihnout naše silné stránky, takže se nám podařilo zajet dva opravdu dobré závody, jenž dopadly skoro přesně podle plánu. Nemyslím, že bych dokázal jezdit 1'23s, ale hned v úvodu prvního závodu jsem zajel rychlá kola, prvních dvanáct kol na to pořádně zatlačil a pak už to bylo o udržení náskoku. Před druhým závod jsme provedli pár drobných úprav a myslím, že byly užitečné. Hodně jsem riskoval v době, kdy pršelo a měl velké obavy z pádu, ale déšť naštěstí ustal a vše od tohoto okamžiku probíhalo hladce až do cíle. Děkuji všem lidem z týmu, Ducati a všem našim sponzorům. Byl to opravdu solidní víkend a samozřejmě s mnohem lepším výsledkem než loni.“

2/2. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) – MS 2.místo … 282bodů (-125)

„S Jonathanem jsme měli skvělou bitvu po celý první závod. Na boxech jsem viděl signalizovat plus nula, takže jsem musel tuto situaci zvládnout. Cítil jsem, jak postupně odchází zadní pneumatika a v některých místech to musel kompenzovat a snažit se jet trošku jinak. Celkově to nebylo ideální, ale vzhledem k okolnostem jsem s druhým místem spokojený. Před druhým závodem jsme provedli dvě drobné změny, což bylo nezvyklé, protože jsem hned v samotném úvodu závodu cítil jak je motorka dobře nastavená, Chaz ale v dešti víc zariskoval. To se mu vyplatilo, protože si tím vytvořil velký náskok a to si myslím bylo pro tento závod rozhodující. Cestou jsem měl pár varování, takže jsem Chaze nedokázal dojet. Celkově jsem spokojený, ale nebyli jsme dostatečně blízko. Dvě druhá místa jsou přijatelná, ale byl to někdo jiný, kdo o tomto víkendu slavil.“

3/3. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1.místo … 407 bodů

„Snažil jsem se co bylo v mých silách, ale v prvním závodu jsem Toma předjet nedokázal. Měl také správné tempo, ale myslím, že jsem byl o něco rychlejší. Jen jsem ho nedokázal předjet. Zkoušel jsem to, ale byl jsem párkrát dlouhý, takže bylo jasné, že pokud by šlo o předjetí, tak jedno z těch agresivnějších, ale v samotném závěru už jsem k tomu nedostal příležitost. Jezdil hodně chytře. V poslední zatáčce jsem už byl trošku za hranou a to je jeden z těch momentů, kdy musíte také přemýšlet, protože šestnáct bodů je pořád lepších než nic. Ve druhém závodu jsem byl také rychlý, ale byla to tak trošku moje chyba, protože jsem tam vyrobil hned několik chyb. Když začalo pršet tak jsme s Tomem na Chaze hodně ztratili, ale závod jsme dokončili ve skutečně dobrém tempu.“

4/DNF Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK) – MS 7.místo … 119bodů (-271)

„Nebyl to můj den. V prvním závodu jsem přišel o spoustu času, když jsem se snažil předjet Torrese a jakmile se mi to podařilo, tak už nebyla šance dojet první tři, takže mi nezbývalo nic jiného než se spokojit s čtvrtým místem. Před druhým závodem jsme provedli pár změn, které ale nakonec nebyly třeba, protože jsem téměř okamžitě spadl. Abych řekl pravdu, měl jsem velké obavy z toho, že jsem si znovu zranil záda, ale lékaři mě ubezpečili, že je to v pořádku. Moc se za to omlouvám, protože jsem měl fakt šanci zajet dobrý výsledek.“

5/4. Jordi Torres (Aprilia Racing Team Red Devils) – MS 5.místo … 164bodů (-243)

„Dnes jsme odvedli skvělou práci. Věděli jsme, že můžeme zajet dobrý závod potom, co jsem byl v kvalifikaci třetí. Rychlost ale nebyla nejlepší a to zejména v prvním závodu, kde jsem válčil se zadní přilnavostí a nedokázal udržet krok s Giuglianim. Ve druhém závodu to šlo mnohem lépe. Změny, které jsme udělali mi umožnili jezdit časy, které jsem očekával. Rovněž jsem potěšen tím, že se nám podařilo určit jednu z oblastí, kde provedeme změny s ohledem na další závody, což by mělo moji RSV4 zlepšit ve středu zatáček.“

13/5. Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils) – MS 4.místo … 240bodů (-167)

„V prvním závodu jsem bohužel válčil s problémy. Měl jsem problém udržet rychlost a po pádu byla vzhledem k poškození stroje moji jedinou myšlenkou dokončit závod. Velký pokrok jsme učinili před druhým závodem. Cítil jsem se mnohem lépe a to zejména v úvodní části závodu. Potom šla rychlost trošku dolů, což je škoda, protože motorka měla ohromný potenciál. Kromě několika zatáček v nichž jsem hodně bojoval, byla největší problém konzistence. Teď zapracujeme na změnách pro Malajsii, což je dráha, kdy bychom měli být rozhodně konkurenceschopní.“