Ohlasy jezdců po Superpole v Austrálii

První Superpole sezony vyhrál jezdec Kawasaki Jonathan Rea před Chazem Daviesem z Ducati a jezdcem Aprilie Leonem Haslamem. Všechny časy jezdci zajeli na závodních pneumatikách, protože v době, kdy měli obuty kvalifikační gumy zavlály červené vlajky kvůli pádu Davida Saloma. Kvalifikace nakonec skončila necelé čtyři minuty před koncem bez náhrady. Španěl Salom je při vědomí, dýchá samostatně a podstupuje vyšetření v nemocnici v Melbourne.

Ohlasy jezdců po Superpole v Austrálii

Suberbike – Superpole

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – pole position … 1'31,212


První kvalifikační trénink v barvách nového týmu absolvoval Jonathan Rea tím nejlepším možným způsobem, když napoprvé získal v Austrálii první pole position. Nejlepší čas zajel na závodní pneumatice, protože kvalifikační už nestačil využít.

Čtyři minuty před koncem havaroval David Salom, Superpole zastavily červené vlajky a po nějaké době bitvu o pozice na startu vedení závodu ukončilo. Naštěstí lze v k nehodě Španěla Saloma dodat, že nedošlo k žádnému vážnému zranění. Španěl je na pozorování v Královské nemocnici v Melbourne.
Jonathan Rea měl také trošku štěstí, protože jeho soupeři už neměli kvůli červeným vlajkám možnost na zlepšení, takže to byl nakonec on, kdo se mohl radovat. Podobné štěstí už třeba neměl jeho týmový kolega Tom Sykes, který do závodu odstartuje osmý ze třetí řady. Tady lze hovořit o velkém zklamání, protože Sykes už měl přezuto a chtěl zajet kvalifikační kolo. Samozřejmě body rozdávají až v neděli po závodech.

„Skončilo to tak nějak zvláštně. Podle mého názoru jsme ale odvedli dobrou práci na závodní pneumatice za vysokých teplot, kde Kawasaki funguje opravdu dobře. Provedli jsme úspěšný průlom v nastavení ve čtvrtém volném tréninku. S pole position jsem spokojený, protože to je ten nejlepší výsledek, jaký z kvalifikace můžete získat. Chtěl jsem šanci využít kvalifikační pneumatiky, protože jak vím, tak Kawasaki umí využít Q obutí také velmi dobře. Takže čas na kolo by mohl být ještě někde jinde. Ale pořád je to ten nejlepší výsledek.“

Chaz Davies (Aruba.it Racing - Ducati S.T.) – 1'31,238 … +0,026


Britský závodník byl v jednu chvíli na pole position, ale čas, který zajel v době nehody Davida Saloma a vyvěšení červených vlajek nakonec neplatil a Chaz Davies se musel spokojit s druhým místem. Těžko říci, protože on to kolo včas dokončil, ale rozhodlo se tak jak se rozhodlo. Druhý jezdec týmu Ducati Australan Troy Bayliss měl v závěru Superpole1 drobný pád, ale na startu mu bude patřit čtrnáctá pozice, což je pro jezdce naposledy startujícího v MS někdy v roce 2008, určitě dobrý výsledek.

„Ráno jsme pokračovali v práci na nastaveních, vyzkoušeli pár možností, abychom zjistili jak na to reaguje pneumatika a cítil se připravený, protože jsme neměli žádné problémy. V kvalifikaci jsem chtěl co nejdřív zajet kvalifikační kolo na Q pneumatice, abych ještě stačil včas dokončit kolo před možným vyvěšením červených vlajek, což se mi nakonec tak úplně nepodařilo. První řada je každopádně skvělý způsob jak zahájit sezonu. Myslím, že jsme velmi dobře připraveni a už se na závod těším.“

Leon Haslam (Aprilia Racing T. – Red Devils) – 1'31,507 … +0,295


Ani britský závodník Leon Haslam nestačil zajet rychlé kolo na kvalifikační pneumatice, nicméně jeho výkon do přerušení Superpole2 mu stačil k tomu, aby do prvního závodu sezony startoval třetí z první řady. Po řekněme letech trápení u Hondy bude jeho štace u Aprilie mnohem pozitivnější, co se závodních výsledků týče. Uvidíme v neděli.

„Superpole je o rychlém přizpůsobení se kvalifikačnímu kolu. Všechna práce na závodní pneumatice nebyla nejlepší, takže dostat na jedné z nich třetí čas je rozhodně dobré znamení. Je mi moc líto Davidova pádu. Slyšel jsem ale, že je naštěstí při vědomí a může se hýbat, takže to je hlavní. Pro závod jsme podnikli nějaká zlepšení zejména co se týče třetího sektoru. Jsem si jistý, že vysoké teploty nás budou nutit k zásahům do nastavení, ale s týmem jsme na tom intenzivně pracovali a věřím si. Podmínky budou pro všechny stejné. Závodní rychlost je dobrá a věřím, že si to zítra užijeme.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist