Nürburgring - závodní neděle

Bez mistra světa Maxe Biaggiho - zraněná levá noha z pátečního kvalifikačního tréninku, kdy ho v plné rychlosti do ní trefil kámen - odstartoval do závodu na 20 kol nejlépe Carlos Checa před japonským veteránem Hagou a Melandrim. Vedoucí jezdec šampionátu Checa sice musel ze začátku chvíli bojovat s Japoncem, ale později se usadil na špici a začal svůj náskok spanilou jízdou zvyšovat až do cíle závodu. Ital Melandri se v 16. kole vypořádal s Hagou a dojel si za Checou pro místo druhé. Třetí skončil a podium tak doplnil Nori Haga na Aprilii. Ir Eugene Laverty na Yamaze dokončil na místě čtvrtém, když jako pátý dojel tovární jezdec BMW a vicemistr světa Leon Haslam. Ten se po jezdecké chybě dokonce propadl až na místo 14., ale pak se skvělou stíhacá jízdou dostal až do Top-5. Hned za ním byl klasifikován jako šestý jezdec českého týmu Effenbert Liberty Francouz Sylvain Guintoli na Ducati. Španěl Joan Lascorz s nejlepší Kawasaki skončil sedmý, osmý Brit Leon Camier s Aprilií a Top-10 dokompletovali Ital Ayrton Badovini s BMW a Brit Jonathan Rea s Hondou.
Brit Tom Sykes na Kawasaki byl klasifikován na místě 11., Australan Mark Aitchison na motocyklu stejné značky 12., Brit James Toseland s BMW 13. a v bodech ještě dojeli Ital Roberto Rolfo s Kawasaki a Australan Troy Corser na BMW jako 15.

Náš Jakub Smrž začal dnešní první závod na 10. místě, brzy se ale probojoval těsně za Guintoliho na místo 9., ovšem ve třetím kole se propadl až na místo poslední, tedy 19. , když musel do kačírku, kam ho poslal Michel Fabrizio. Mezitím spadl Francouz Berger z 11. pozice. Pak se Kuba Smrž probojoval před Tamadu na 17. pozici, aby ve 12. kole zajel do svého boxu, neboť mu velmi rychle odcházela zadní guma.