Neuvěřitelná sezona Sylvaina Guintoliho

Každá sezona přináší různé příběhy: Ovšem ta letošní v podání francouzského pilota - žijícího nedaleko britského okruhu Doningtonu - Sylvaina Guintoliho, by možná stála za zfilmování. Od splněného snu, přes pád do pekla až po šťastný happy end.

Neuvěřitelná sezona Sylvaina Guintoliho
Nejlepší scénárista z Hollywoodu by se nemusel stydět za téma: Sylvain Guintoli a jeho superbiková sezona 2012. Tento Francouz toho totiž musel letos vydržet opravdu hodně:
Pro tým Effenbert Liberty vyhrál Sylvain Guintoli v Assenu - a o 3 měsíce později, tedy za dalších šest závodních víkendů, dostal od svého náladového šéfa Maria Bertuccia výpověď.

Díky svému talentu a svému velmi příjemnému charakteru ovšem nezůstal Guintoli dlouho nezaměstnaným. Skoro jako v pohádce se mu podařilo změnit tým a našel nové působiště ve stáji Pata-Ducati. A pohádka pokračovala: První závodní víkend za nový tým a hned první vítězství.  Zároveň to bylo premiérové vítězství tohoto privátního italského superbikového týmu.
A především na mokru dokazoval 30-letý pilot své jezdecké kvality, neboť všechny tři jeho letošní vítězství byly na klouzajících mokrých tratích v Assenu, Silverstone a Magny-Cours.
Ovšem i skončení sezony se Guintoli postaral o vzruch na všech motocyklových webech: Nabízenou smlouvu od Crescent-Suzuki s kamennou tváří hráče pokru odmítl v okamžiku, když se objevily první zprávy o ukončení závodní kariéry Maxe Biaggiho. Po několika nervy drásajících týdnech se jeho odvážná "karetní" hra skončila úspěchem:
Sylvain Guintoli se stal nástupcem mistra světa na jednom z nejvíce prestižním motocyklu celého superbikového šampionátu, tedy továrním pilotem Aprilie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist