Neukirchnerův boj s časem

Německý jezdec Max Neukirchner je sice plně motivován na svůj comeback v superbikovém šampionátu, na novém superbikovém motocyklu Ducati 1199 Panigale ale ještě neobjel ani jedno kolo závodní tratě. A jak to vypadá, do svého odletu na Phillip Island zřejmě ani žádný test nestihne.

Neukirchnerův boj s časem
Koncem ledna musí týmy odevzdat svůj závodní materiál v bednách, aby byl dopraven leteckou nákladní dopravou včas do Austrálie, kde se 14. a 15. února bude testovat před sezonou 2013. To platí samozřejmě i pro dvojnásobného vítěze SBK (Monza a Misano 2008 na Suzuki) Maxe Neukirchnera, jenž se do superbikového šampionátu vrací po dvouletém trápení v MS-Moto2.

Není tedy divu, že v současné době díky tomuto časovému harmonogramu panuje ve španělské Andalusii na okruhu Almeria a později na trati v Jerezu hodně čilý testovací ruch. Zatím mezi nimi ale chybí už jmenovaný Neukirchner. Důvod je celkem prozaický, továrna Ducati totiž nedodala slíbené a zaplacené nové motocykly Ducati 1199 Panigale včas. Všechny dosavadní testy absolvoval 29-letý pilot nového týmu MR-Ducati s vypůjčeným stockovým motocyklem.
Teprve minulý týden totiž mohl šéf týmu Mario Rubatto dva hodně drahé tovární motocykly Panigalle odvést z Borgo Panigale do Bad Schüssenriedu. A zde se na nich začalo horečně pracovat: "Jsou to kompletní dva motocykly, stejně jako náhradní díly a další důležité komponenty", vysvětlil aktuální situaci pro Motorsport-aktuell.com Mario Rubatto.

Pokud se týmu MR Ducati podaří vše zprovoznit, tak může s malou dodávkou vyrazit do Jerezu, kde od soboty do pondělí testuje Alstare Ducati a po nich zde budou testovat Kawasaki, Honda a Suzuki - což je také možnost.

"Samozřejmě, že je to hodně stressové. Před odletem do Austrálie bych chtěl aspoň jednou v Evropě testovat a vyzkoušet nový motocykl. My sami letíme do Austrálie 10. února", říká dále Max Neukirchner ze saského Stollbergu, který se na svůj comeback připravoval vedle posilovny a bazénu také na zasněžených běžeckých tratích v Oberwiesenthalu.   

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist