Nešlo s tím nic dělat, říká Loris Baz

Mohlo to dopadnout mnohem hůř, ale i tak nebude atmosféra v boxech tovární stáje Kawasaki úplně nejlepší potom, co Loris Baz ve druhé zatáčce po startu prvního závodu v Sepangu narazil do týmového kolegy Toma Sykese a společně s Alexem Lowesem ze Suzuki všichni tři skončili na zemi bez možnosti v závodu dál pokračovat.

Nešlo s tím nic dělat, říká Loris Baz
O štěstí může hovořit každý z této trojice. Náraz do Toma Sykese přišel zezadu, což vůbec nečekal, a když byl rozhozen z rovnováhy, jel po předním kole své Kawasaki až se dostal do stopy a následně do kontaktu s projíždějícím Alexem Lowesem. Tam nejdřív došlo k nárazu hlavou, protože oba jezdci do sebe pořádně bouchli přilbami. Během pádu se Sykesova noha zaklínila v prostoru nad zadním kolem Lowesovy Suzuki, což vypadalo přímo hrůzostrašně a je skutečně velké štěstí, že nedošlo k jeho vážnému zranění a odnesla to “jen“ bolestivě naražená ruka.
Štěstí měl Alex Lowes, protože těsně za ním jel Jonathan Rea, který měl co dělat, aby se kutálejícím jezdcům na dráze vyhnul a nakonec skončil mimo dráhu také, nicméně v závodě mohl pokračovat, byť s velkou ztrátou. Z nehody vyvázl bez zranění také Loris Baz, jenž zůstal chvíli ležet přímo na dráze mezi projíždějícími jezdci, ale všichni naštěstí projevili rychlou reakci a stačili místem kolize projet bez dalších ztrát.

Obhájce titulu Tom Sykes byl v tiskové zprávě týmu hodně zdrženlivý, ale jinak je pochopitelně naštvaný tím, co se stalo. Podle Toma Sykese to nebylo poprvé, kdy ze strany Lorise Baze došlo ke kontaktu. Dvakrát to mělo být na Phillip Islandu v úvodu sezony a po jednom případě v Assenu a Doningtonu. Navíc ztráta bodů může Brita v závěru sezony mrzet a Tom Sykes ví o čem mluví, když v roce 2012 prohrál titul s Maxem Biaggim o půl bodu!
„Jsem velmi naštvaný a zároveň zklamaný,“ citoval speedweek.com slova Toma Sykese. „V tomto ohledu už musí existovat nějaká hranice a to zejména mezi členy stejného týmu.“

Jezdec tovární Ducati Davide Giugliano startoval do závodu třetí, a také on musel ve druhé zatáčce tvrdě na brzdy, aby zabránil nejhoršímu. Celou věc později komentoval slovy: „Škoda prvního závodu, protože to není poprvé, kdy Baz něco takového předvedl. Tentokrát skončilo na zemí víc jezdců a já díky tomu přišel o spoustu pozic, když jsem se kolizi snažil vyhnout.“ Alex Lowes k tomu jen řekl, že první závod ani nemá cenu komentovat.
Samotný Loris Baz k incidentu uvedl: „Po první zatáčce jsem se dostal na vnitřní stranu vedle Alexe Lowese a chtěl ho hned v další zatáčce předjet. Tom ale velmi intenzivně zabrzdil, aby do někoho před sebou nenarazil a já musel na brzdy také velmi razantně. Jenže jsem přišel o předek a moje motorka vyřadila Toma s Alexem. Je to pro tým velká škoda, ale nemohl jsem s tím nic dělat."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist