Naposledy nanečisto

Dvoudenní oficiální test Infront znamenal poslední přípravu pro český tým.

Naposledy nanečisto
Kompletní sestava nejlepších pilotů mistrovství světa superbiků se představila u příležitosti oficiálního testu, který se konal pouze několik dní před samotným úvodním závodem sezony 2012. Český tým Effenbert Liberty Racing tvrdě pracoval, aby připravil všem třem svým jezdcům konkurenceschopné motocykly a zároveň nasbíral užitečná data pro celou nadcházející sezonu. Příznivé teplotní podmínky, teplota vzduchu 24° a asfaltu 45°, přispěly k efektivní práci a celkovému pozitivnímu výsledku.

Jakub Smrž zvládnul vyřešit několik odlišných problémů a podařilo se mu nalézt optimální cit pro motocykl. Jakub odjel velké množství měřených kol a celkově skončil 3. s časem 1.31.800. „Závodní pneumatiky fungují skvěle a také jsem velmi spokojen s novými tlumiči. Zdá se, že nastavení se dost zlepšilo.“Sylvain Guintoli, kterého stále sužuje jeho zdravotní stav po nakažení virem, musel během testování opakovaně navštívit mobilní kliniku. Doufá, že do závodního víkendu bude již vše v pořádku. Ani nemoc ho však nepřiměla k tomu, aby během dvoudenních testů polevil. Sylvain skončil celkově 9. s časem 1.32.347 a podařilo se mu nasbírat cenná data. „Moje fyzická zdatnost se pomalu vrací zpět a doufám, že do víkendu budu v maximální formě. Nalezli jsme optimální vyvážení pro motocykl a vyzkoušeli jsme nový motor. Udělali jsme velký kus práce a nasbírali jsme spoustu užitečných informací,“ zhodnotil Sylvain Guintoli.


Maxime Berger nezůstal pozadu a tvrdě pracoval na vylepšení své Ducati. Trochu se trápil ve druhém sektoru okruhu, nicméně i přesto dokázal získat cit a důvěru ve svůj motocykl. Celkově skončil 15. s časem 1.32.911.Sportovní manažer Nicola Manna řekl závěrem: „Podařilo se nám splnit cíle, které jsme si pro tento test stanovili. Tým pracuje fantasticky. 2 z jezdců znám velmi dobře a musím říct, že předvedli ohromný kus práce. Můj pilot, Maxime Berger, byl velmi profesionální a jsem si jist, že má velký potenciál k tomu, aby se zdokonalil ještě více.“
Nyní je tým připraven k ostrému startu. Závodníci budou tento týden poprvé bojovat o mistrovské body do nové sezony. Dobrý start vede k sebejistotě a může naznačit hodně potenciálu. I přesto však nikdo nedokáže přesně odhadnout, co vše se může během sezony stát. A proto je motocyklový sport tak výjimečný. Nyní už nezbývá než odpočítávat poslední dny a hodiny do začátku sezony 2012!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist