Na Nürburgringu jako v Milleru

Double na podiu se nepodaří týmu každý závod a ve světovém šampionátu superbiků je to hodně ojedinělé. Letos se to podařilo pouze továrnímu týmu Yamahy a Aprilie a v první jízdě v Milleru rovněž našemu českému týmu Effenbert Liberty Racing. A tým s motocykly Ducati a s jezdci Sylvainem Guintolim a Jakubem Smržem si tento překrásný pocit dvou jezdců na bedně zopakoval i včera ve druhé zmoklé jízdě na Nürburgringu.

Na Nürburgringu jako v Milleru
Tým Effenbert Liberty Racing zopakoval za deště stejně skvělý výsledek, jako v USA na okruhu Miller Motorsports Park v květnu. Před startem druhého závodu se přehnal nad okruhem déšť a všichni museli vyměnit pneumatiky. Někteří chtěli závod ukončit, jiní zase jeli i za těchto podmínek bezchybně. Mezi ty druhé ale patřili Sylvain Guintoli a Jakub Smrž. Pro Francouze druhé místo, kterého ho posunulo na osmé v šampionátu jezdců, a pro Kubu místo třetí, po té velké smůle v první jízdě. Tedy už třetí Smržovo podium v letošním roce.

Závod 1. - Zpráva, že Max Biaggi nenastoupí do závodu kvůli zranění nohy z páteční kvalifikace byla jako blesk z čistého nebe, neboť znamenala, že Carlos Checa má cestu k titulu mistra světa otevřenou. Pro tým Racing Liberty Effenbert potvrdil skvělou výkonost šestým místem Sylvain Guintoli, zatímco Jakub Smrž musel odstoupit.

Carlos Checa tak vedl po svém dalším vítězstvím už o 76 bodů před Melandrim a 87 před Biaggim.
Závod 2. - Doslova povodeň před druhým závodem Grand Prix Německa nebyla pro naše jezdce vůbec špatným znamením, neboť oba naši piloti Guintoli a Smrž jsou na mokru opravdu velmi dobří. Své první vítězství v kariéře si připsal na své konto Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), když už si všichni mysleli, že vyhraje Haga, ovšem ten těsně před přerušením závodu spadl. Vyhrál tak Sykes a za ním dojeli dva “dokonalí” z našeho týmu, Sylvain Guintoli a Jakub Smrž. Francouz potvrdil, že dokáže vždy bojovat o nejvyšší pozice, a dokonce se ukazuje, že by mohl i závod vyhrát. Český talent pak potvrdil skutečnost, že se stává protagonistou, která podporuje známou charakteristiky "Kuby", tedy skvělou jízdu na mokru.
Osmá pozice v šampionátu celkově, šesté místo v první jízdě a podium za druhé místo v jízdě druhé - Sylvain Guintoli: "Konečně jsme zajeli výsledek, který je odměnou za naše úsilí. Měli jsme doposud hodně smůly. Německý závod byl pozitivní zpětnou vazbou na všechny tréninky a kvalifikaci. Během závodu jsem zjistil, že mohu mít absolutní důvěru v pneumatiky. Tento výsledek je pro nás velkou satisfakcí. A budoucí závody? Jsem přesvědčen, že jsme schopni dnešek zopakovat!“

"Kuba" Smrž po nešťastném prvním závodě, kdy podium v jízdě druhé pro něho znamenalo víc než vítězství: "Deštivý den, to pro mě znamenalo klid. Už včera po Superpole jsem cítil, že se něco pozitivně změní v závodě, a tomu tak také bylo. Vždy jsme byli schopní soupeřům konkurovat, a k tomu pak přišel déšť, který nám pomohl. Třetí místo? Věnuji ho všem lidem v této temné době, kteří pro mě byli ti nejbližší, tedy mechanikům a celému týmu vůbec. Dnešek ale chceme opakovat v Imole.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist