Na jezdce Suzuki v Jerezu čeká spousta práce

Na jih Španělska zamíří v průběhu víkendu superbikový tým Suzuki s jezdci Eugenem Lavertym a Alexem Lowesem. Na okruhu v Jerezu mají v plánu třídenní privátní test, což je pro všechny první šance vyzkoušet nová zlepšení jejich motocyklů Suzuki GSX-R1000 od zahajovacího podniku sezony v Austrálii.

Na jezdce Suzuki v Jerezu čeká spousta práce
Program zkoušek je v případě týmu Voltcom Crescent Suzuki skutečně nabitý, protože musí vyzkoušet novou specifikaci motorové jednotky s větším točivým momentem a výkonem v horním rozsahu otáček, upravenou distribuci výkonu a řízení trakce, řadu možností nastavení podvozku a také nové zadní rameno, které pro ně vyrobila britská společnost FTR.
„Je to už víc jak měsíc od prvního podniku v Austrálii a už mám znovu velké nutkání sednout na motorku a jezdit,“ prozradil před cestou na jih Španělska Eugene Laverty. „V Jerezu máme celkem dost důležitých věcí k vyzkoušení, takže se už teď modlím, aby nám tam přálo počasí. Tři dny na dráze můžou vypadat, jako velká dřina, ale já si tuto příležitost vychutnám k testování a zlepšení!“

Britský jezdec a nováček v mistrovství světa Alex Lowes neměl v Austrálii snadnou premiéru, protože si v přípravě na první závody roku zranil levou nohu, jenž mu pak v závodech působila řadu problémů. Nakonec z toho byla zlomenina holenní kosti, kotníku a kůstek v nártu. Test v Jerezu je pro Brita především zkouškou, jak úspěšná byla jeho léčba.
„Už se těším až se po tak dlouhé době zase vrátím do sedla Suzuki GSX-R1000 a začneme stavět na tom, čeho jsme společně s týmem dosáhli před nehodou v Austrálii,“ uvedl Alex Lowes. „Velmi tvrdě jsem trénoval, abych si udržel kondičku a podpořil tím rekonvalescenci levé nohy. Máme spoustu věcí k vyzkoušení, ale mým hlavním cílem bude zjistit, jak jsem na tom po fyzické stránce. Jakmile to bude dobré, dáme se do plnění plánovaného programu.“

Tým Voltcom Crescent Suzuki bude v Jerezu testovat od pondělí 31.března do středy 2.dubna 2014. Pak už následuje přesun na okruh MotorLand Aragón, kde je ve dnech 11. až 13.dubna na programu druhé kolo sezony mistrovství světa produkčních motocyklů (WSBK).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist