Na dráze Sepangu je Aprilie favoritem číslo jedna

Podruhé v letošní sezoně nastupuje Aprilie s trojicí závodníků. Mimo pravidelných jezdců stáje Aprilia Racing Team Red Devils Leona Haslama a Jordi torrese je tu s testovacím týmem z Noale šestinásobný mistr světa Max Biaggi, jenž stejně jako jeho dva kolegové pojede s motocyklem RSV4 RF jen s tím rozdílem, že už téměř tři roky nezávodí. Poprvé jel na divokou kartu v Misanu, kde předvedl, že nic ze svého umění nezapomněl.

Na dráze Sepangu je Aprilie favoritem číslo jedna

Ve Spojených státech nebyl Leon Haslam příliš úspěšný, takže už netrpělivě odpočítával dny do zahájení desátého podniku sezony v Malajsii, aby se pokusil zajet závod, kde by znovu bojoval o vítězství. Loni si Aprilia vedla na dráze Sepangu víc než dobře, protože tam jejich tehdejší jezdci Marco Melandri a Sylvain Guintoli obsadili první a druhé místo v každém z dvojice závodů.

Před zahájením víkendu v Sepangu Leon Haslam řek: „Desáté kolo sezony v Malajsii jsem už netrpělivě očekával. Víkend v Laguně Seca byl pro mě nejtěžší z celé dosavadní části sezony. Rád bych znovu vyhrával a myslím si, že dráha v Sepangu je proto ideální místo. Pro Aprilii je to úspěšná dráha a pevně věřím, že rovněž přínos Maxe tu bude užitečný.“

Na rozdíl od týmového kolegy zajel Jordi Torres v Americe dva dobré závody a to zejména pokud vezmeme v úvahu ten fakt, že jel v Laguně Seca vůbec poprvé. Navíc si na konto připsal první řadu na startu, což jen potvrdilo, že je tento španělský závodník velmi talentovaný jezdec a do této chvíle také nejlepší nováček.

„Sepang je dlouhý a velmi různorodý okruh,“ uvedl průběžně pátý Jordi Torres. „Nalezení dobrého nastavení při brzdění bude základ, protože je tam spousta brzdných sekcí a rovněž bude důležité zapracovat na přilnavosti při specifické teplotě a vlhkosti. Okruh se mi líbí a mám rád atmosféru, kterou vytvářejí místní fanoušci.“

Po senzačních výkonech v přípravě a dvou šestých místech z Misana nastupuje Max Biaggi do desátého víkendu sezony s velkými očekáváními především ze strany fanoušků. Samozřejmě také on má odhodlání své maximum ještě posunout a to na dráze, která Aprilii svědčí. S testovacím týmem, který o víkendu nastupuje v závodní konfiguraci, minulý týden v Malajsii testoval, ale z čtyř dnů jim tři propršelo, takže příliš informací před závodním víkendem nezískali.

„Poté, co se v Misanu sen proměnil ve skutečnost, a kde jsem znovu ucítil vřelé přijetí mých fanoušků a adrenalin při závodění, je tu druhá divoká karta v Sepangu, náročný závodní víkend,“ prozradil Max Biaggi. „V průběhu testování jsem zjistil potíže komplexní dráhy ve spojení s extrémními podmínkami a přijít o drahocenný čas na dráze vůbec nepomohlo. Budeme muset udržet stoprocentní koncentraci, abychom o nadcházejícím víkendu plně využili každého tréninku.“
 

„Zlepšit výsledky dosažené v Misanu nebude žádná procházka parkem, ale není to poprvé, kdy stojím před tak těžkým úkolem. Doufám, že si to užiji a všem fanoušku superbiků předvedu dobrou podívanou,“ dodal odhodlaně italský šampion.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist