MV Agusta potvrdila Itala Cortiho

Továrním jezdcem týmu Yakhnich MV Agusta bude italský závodník Claudio Corti, který má za sebou kariéru v Superstock 600 a 1000, čtyři sezony v pozici jezdce Moto2 a MotoGP v seriálu Grand Prix plus jednorázovou zkušenost z Magny Cours 2012 v superbikovém týmu Pedercini Kawasaki.

MV Agusta potvrdila Itala Cortiho
Italský motocyklový závodník Claudio Corti vyhrál titul v roce 2005 v kategorii Superstock 600 a o rok později již bojoval o titul v třídě Superstock 1000. To se mu nepodařilo a sezonu dokončil druhý. Stejné umístění získal také v roce 2007 a 2009. Od roku 2010 jel v seriálu Grand Prix třídu Moto2 a v roce 2013 poprvé nastoupil do MotoGP, kde hájil barvy týmu Forward Racing.
Superbikový šampionát je pro šestadvacetiletého jezdce z Comy velká výzva už jenom proto, že je spojen s příchodem značky MV Agusta. „Když mi toto místo nabídli, rozhodnutí snad ani nemohlo být snadnější,“ uvedl Claudio Corti. „Jsem velmi hrdý. Nemůžu si pomoct, ale cítím velkou zodpovědnost být společně s týmem součástí tak náročného projektu, který není s nikým jiným než s legendou mezi výrobci motocyklů MV Agusta.“

První testy s MV Agusta F4 RRClaudio Corti absolvovat už příští týden v Jerezu společně s jezdci supersportového týmu Julesem Cluzelem a Vladimirem Leonovem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist