MV Agusta pokračuje v MS bez Yakhnich Motorsport

Od závodu v Misanu bude italská společnost MV Agusta samostatně řídit činnost svých týmů v mistrovství světa produkčních motocyklů přes Reparto Corse – MV Agusta Reparto Corse.

MV Agusta pokračuje v MS bez Yakhnich Motorsport
V pátek MV Agusta oficiálně oznámila, že její prezident a předseda představenstva Giovanni Castiglioni podepsal smlouvu s předsedou Yakhnich Motorsport Alexandrem Yakhnichem, kde je psáno, že MV Agusta Motor S.p.A. převezme veškeré aktivity týmů soutěžících v mistrovství světa tříd Supersport a Superbike.
„Dosáhli jsme některých velmi důležitých milníků s F3 v mistrovství světa Supersport a stále investujeme do vývoje F4 Superbike s ohledem na nová pravidla v roce 2015,“ uvedl Giovanni Castiglioni. „Máme v plánu výrazně navýšit naše úsilí a investice do závodění, abychom dosáhli velmi ambiciózních cílů stanovených pro nadcházející sezonu.“

MV Agusta již prodloužila smlouvy na rok 2015 s jezdci Julesem Cluzelem z třídy Supersport a Claudiem Cortim z třídy Superbike. Naopak ruský závodník Vladimír Leonov byl z kontraktu uvolněn.
Závodní víkend v Misanu pojede v třídě Supersport společně s Julesem Cluzelem jezdec na divokou kartu Massimo Roccoli, vítěz posledních dvou závodů italského šampionátu CIV na stroji MV Agusta F3.

Spolupráci mezi MV Agusta (Meccanica Verghera Agusta) a Yakhnich Motorsport oznámili v listopadu loňského roku. Jejím výsledkem je velmi dobré průběžné druhé místo Julese Cluzela v třídě Supersport. Pro italského výrobce už Francouz vybojoval jedno vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo. V třídě Superbike je Claudio Corti s deseti body osmnáctý.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist