MS Superbike – sobota v srdci Francie

Supersport – kvalifikace

Od úvodních minut byl na provizorní pole postion Američan Patrick Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) s časem 1'41,451 sekundy. Na prvním místě vydržel až do poloviny kvalifikace, protože pak se před něj dostal velmi dobře jedoucí a místních poměrů znalý Francouz Lucas Mahias (MG Competetion). Patnáct minut před koncem už na špici tabulky časů figuroval Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse) s kolem za 1'41,192 sekundy. Druhý byl Lucas Mahias, třetí Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike) a čtvrtý Patrick Jacobsen. Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) byl osmý.

První místo na startu si nakonec vybojoval kolem za 1'40,550 sekundy domácí závodník Jules Cluzel. Druhé místo na startu patří dalšímu Francouzi Lucasi Mahiasovi a třetí odstartuje Turek Kenan Sofuoglu (San Carlo Puccetti Racing), jemuž na pole position scházelo 0,486 sekundy, na druhé místo pak jen sedmadvacet tisícin. Vítěz letošního ročníku Holanďan Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport) po úvodních přibližně deseti minutách spadl a do závodu odstartuje čtvrtý z druhé řady.

Patrick Jacobsen nakonec první řadu nezískal. V posledním rychlém kole zaznamenal pád a na startu mu patří šestá pozice ve druhé řadě. Florian Marino, který bojuje o celkové druhé místo v šampionátu, startuje osmý, což není nejlepší výchozí postavení vzhledem k tomu, že jeho největší soupeř Jules Cluzel je na startu první. Nedařilo se francouzskému jezdci Valentinu Debise (Com Plus SMS Racing), který je jednadvacátý a dvaadvacátý je nový člen týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres Mason Law.