MS Superbike – sobota v Misanu

Supersport – kvalifikace

Těsně před polovinou kvalifikace supersportů patřila provizorní pole position tureckému jezdci Kawasaki Kenanu Sofuoglovi (MAHI racing Team India) s časem 1’39,599 sekundy. Druhou polovinu kvalifikačního tréninku ale odstartoval nejrychlejším kolem 1’39,264 sekundy Francouz Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), jenže patnáct minut před koncem byl na špici znovu Kenan Sofuoglu, když zajel kolo časem 1’39,146 sekundy. Velmi dobře si vedl Patrick Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres), jemuž díky času 1’39,679 sekundy patřila čtvrtá pozice.

Deset minut před koncem kvalifikace zůstával na vedoucí pozici Kenan Sofuoglu, druhý byl Jules Cluzel, třetí Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport Team), čtvrtý Patrick Jacobsen, pátý Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) a provizorní druhou řadu uzavíral šestý Jack Kennedy (CIA Insurance Honda).

Sedm minut před koncem havaroval ve druhé zatáčce okruhu Kenan Sofuoglu, čímž se připravil o důležitý závěrečný atak časů v boji o pole position na startu závodu. Prozatím to byl ale on, kdo vedl tabulku časů, ale nic neměl předem jisté. Velmi dobře měl rozjeté kolo Jules Cluzel, ale před ním zpomalil Jack Kennedy a Francouz musel MV Agustu pustit za obrubníky. Kennedy pak havaroval v desáté zatáčce, vrátil se na dráhu, ale motor jeho Hondy začal kouřit, takže motorku odstavil a tím pro něho kvalifikace skončila.

V poslední minutě dostal Jules Cluzel každý sektor do červené a třebaže před sedmým víkendem přišli o strategického partnera, rychlost jim zůstala a MV Agusta může slavil domácí pole position na startu závodu třídy Supersport. Cluzel vyhrál časem 1’38,616 sekundy a porazil tak druhého v pořadí Michaela van der Marka o 0,467 sekundy. Holanďan až v posledním rychlém kole posunul na třetí místo Raffaele De Rosu a tím pádem Turka Sofuogla do druhé řady.

Z týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres startuje Florian Marino sedmý, Patrick Jacobsen osmý a Tony Coveňa čtyřiadvacátý. Nový jezdec týmu COM Plus SMS Racing Valentin Debise získal ve své první kvalifikaci s českým týmem jednadvacátou pozici na startu.