MS Superbike – sobota v Jerezu

Superbike – volný trénink (4)

Také čtvrtý trénink vyhrál časem 1´41,644 sekundy Marco Melandri (Aprilia Racing Team) a spolu s Eugene Lavertym (Voltcom Crescent Suzuki) byli jediná dva, kdo překonali hranici minuty a dvaačtyřiceti sekund. Třetí v pořadí Loris Baz (Kawasaki Racing Team) ztrácí čtyři desetiny, čtvrtý Tom Sykes půl sekundy a první pětici uzavírá Davide Giugliano (Ducati Superbike Team) se ztrátou 0,618 sekundy. Určitě bude velmi zajímavé sledovat, jak si tito jezdci odpoledne povedou v boji o pozice na stupních vítězů.

Nejlepším z jezdců kategorie EVO byl ve čtvrtém tréninku Francouz Sylvain Barrier (BMW Motorrad Italia Superbike Team). Po operaci ruky to zřejmě nemá snadné David Salom (Kawasaki Racing Team), který je celkově šestnáctý a až čtvrtý mezi jezdci EVO. Ital Luca Scassa (Team Pedercini), který do víkendu v Jerezu nastoupil po dlouhé přestávce způsobnou zlomeninou stehenní kosti, musel kvůli zdravotnímu stavu po pátečních trénincích odstoupit.