MS Superbike – pátek v Monterey

Superbike – volný trénink (2)

Druhý trénink superbikové kubatury vyhrál časem 1´23,462 sekundy Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), jenž byl o 0,154 sekundy rychlejší než druhý jezdec v pořadí Chaz Davies (Ducati Superbike Team). Třetí Marco Melandri (Aprilia Racing Team) byl o necelé tři desetiny pomalejší a zároveň je posledním jezdcem, který překonal hranici minuty a čtyřiadvaceti sekund. Čtvrtý čas patři Eugene Lavertymu (Voltcom Crescent Suzuki), pátý je Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team). Posledním jezdcem v jedné sekundě je sedmý Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team).

Z jezdců kategorie EVO zůstává nejvýše postaveným jedenáctý Niccoló Canepa (Althea Racing). Pak následuje třináctý David Salom (Kawasaki Racing Team) a čtrnáctý Sylvain Barrier (BMW Motorrad Italia Superbike Team).

Brit Leon Camier (MV Agusta Raparto Corse) postupně zrychluje a s časem 1´26,595 sekundy byl ve druhém tréninku devatenáctý. Domácí závodník Geoff May (Team Hero EBR), je s časem 1´26,699 sekundy dvaadvacátý, pomalejší než dopoledne, kdy zajel 1´26,575 sekundy.

Do závodního víkendu v Laguně Seca nenastoupil italský závodník Luca Scassa, který se zranil při testování motocyklu ART MotoGP v Mugellu a nezávodí už od podniku v Imole. Jezdec týmu Pedercini se cítí zdravotně v pořádku, zlomenina stehenní kosti rychle srostla, ale dle lékařů nebyl schopen absolvovat plnou závodní zátěž. V Americe stáj Pedercini nastoupila pouze s jedním jezdcem Alessandrem Andreozzim. Chybí tým MAHI Racing Team India, který se rozhodl na západ USA neodcestovat.