MS Superbike – pátek v Jerezu

Superbike – volný trénink (1)

V prvním tréninku superbiků Marco Melandri (Aprilia Racing Team) ukázal, že to na jihu Španělska zná víc než dobře a s časem 1´42,768 sekundy byl na úvod nejrychlejší. Jen pětačtyřicet tisícin ztrácí druhý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), lídr průběžného hodnocení třídy Superbike. Třetím nejrychlejším je zástupce Ducati Chaz Davies (Ducati Team) s časem 1´42,916 sekundy, který byl zároveň poslední, kdo překonal hranici minuty a třiačtyřiceti sekund.

Dobře se uvedl čtvrtý Toni Elías (Red Devils Roma), pro něhož je Jerez rovněž okruhem, kde by mohl bojovat o pozice na stupních vítězů a první pětici uzavírá Loris Baz (Kawasaki Racing Team). Posledním jezdcem v jedné sekundě je jedenáctý Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) s časem 1´43,718 sekundy.

Nejrychlejším jezdcem kategorie EVO je dvanáctý Sylvain Barrier (BMW Motorrad Italia Superbike Team), třináctý čas patří Davidu Salomovi (Kawasaki Racing Team). Oba jezdci mají po operacích, které absolvovali před zahájením letní přestávky. Po zranění se na závodní dráhu vrátil Luca Scassa (Team Pedercini Racing) a v prvním tréninku si dojel pro dvaadvacátý čas 1´47,525 sekundy. Jediným jezdcem, který v prvním tréninku skončil na zemi byl v první zatáčce Chaz Davies.