MS Superbike – neděle v Doningtonu

Superbike – závod (2)

Po startu se do vedení posunul Sylvain Guintoli, následován Marcem Melandrim (oba – Aprilia Racing Team). Za vedoucí dvojicí jel Loris Baz (Kawasaki Racing Team), čtvrtý Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) a pátý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Ital Davide Giugliano (Ducati Superbike Team) figuroval až na osmé pozici, protože měl v jedné ze zatáček kontakt s některým z jezdců Pata Hondy a musel hodně tvrdě na brzdy, aby neskončil znovu na zemi.

V pátém kole závodu už vedoucí čtveřici dojel Tom Sykes a rozšířil počet jezdců bojujících o stupně vítězů na pět. Ve stejném kole došlo ke kontaktu předního kola Suzuki Alexe Lowese se zadním kolem Aprilie Marca Melandriho a oba jezdci spadli. Lowes se vrátil do závodu a jel dvacátý, Melandri byl třiadvacátý. Havaroval také Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki) a závod v Doningtonu byl pro něj černou můrou, třebaže se dokázal vrátit zpátky na trať a pokračovat v závodu na dvaadvacáté pozici. První jel Guintoli, druhý Baz a třetí Sykes.
V polovině závodu bojoval Sylvain Guintoli o vedoucí pozici s Lorisem Bazem, čehož nekompromisně využil Tom Sykes, vystřelil před oba jezdce, jako by měl na své Kawasaki tlačítko přídavného spalování a snažil se jim ujet. Jeho nástup zachytil pouze Francouz Baz, Guintoli už na vedoucí dvojici výrazně ztrácel. Na čtvrtém místě v závodu pokračoval Davide Giugliano, jeho týmový kolega Chaz Davis (Ducati Superbike Team) bojoval o páté místo s Jonathanem Rea (Pta Honda World Superbike). V první desítce pokračovali oba jezdci Bimoty, osmý Ayrton Badovini (Team Bimota Alstare) a devátý Christian Iddon (Team Bimota Alstare).
Pět kol před cílem si jel pro dnes druhé vítězství Tom Sykes. S odstupem 1,7 sekundy pokračoval na druhém místě Loris Baz, třetí byl Sylvain Guintoli, jehož pronásledoval Ital Davide Giugliano. Alex Lowes předváděl parádní jízdu, protože od momentu, kdy spadl a do závodu se zapojil na dvacáté pozici, byl tři kola před cílem desátý. Tak úspěšný už nebyl Marco Melandri, protože ten se pohyboval na jednadvacáté pozici.

S přehledem vyhrál také druhý závod třídy Superbike v Doningtonu Tom Sykes a na domácí půdě získal double. Na druhé pozici projel cílem Loris Baz, třetí v pořadí byl Sylvain Guintoli. Nejlepším jezdcem Evo je devátý Ayrton Badovini, ale protože ten nemůže být klasifikován (Bimota zatím nemá homologaci FIM), získal status TOP jezdce Evo David Salom (Kawasaki Racing Team).
Víkend v Donington Parku asi můžeme letos řadit k těm nejlepším, co jsme mohli vidět. Skvělá podívaná a perfektní výkony všech jezdců a jejich týmů. V průběžném hodnocení je nyní na prvním místě se 185 body Tom Sykes. Po 159 bodech mají Jonathan Rea a Loris Baz. Sylvain Guintoli má 148 bodů a ztrátu na vedení 37 bodů.