MS Superbike – den závodu v Portimau

Superbike – závod (2)

Druhý závod jeli jezdci superbikové kubatury na mokrém okruhu Algarve a jen na osmnáct kol. Po krásném slunečném počasí, kdy jezdci a týmy pracovali během víkendu na ideálním nastavení pro suchou dráhu, mají ve druhém závodu možnost loterie s nastavením na mokro a to znamená, že vítězem může být kdokoliv, kdo udrží nervy na uzdě a dokáže svůj motocykl na zrádném kluzkém povrchu dovést až do cíle.

Do druhého kola závodu najížděl na první pozici Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team), na druhém místě jel Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), třetí Chaz Davies (Ducati Superbike Team), čtvrtý Marco Melandri (Aprilia Racing Team) a první pětici uzavíral Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team. Nejlépe postaveným jezdcem Evo byl ve druhém kole závodu devátý Sylvain Barrier (BMW Motorrad Italia SBK).

Po pěti kolech měl vedoucí jezdec Jonathan Rea náskok tří sekund před druhým Tomem Sykesem za nímž probíhaly těžké souboje o třetí místo mezi Chazem Daviesem, Sylvainem Guintolim a Marcem Melandrim. Na tuto trojici se dotáhl velmi dobře jedoucí Leon Haslam (Pata Honda World Superbike Team) u něhož se dalo předpokládat, že půjde dopředu a bude chtít bojovat o pozici na stupních vítězů.
V polovině závodu už za vedoucím Jonathanem Rea pokračovaly tovární Aprilie Marca Melandriho a Sylvaina Guintoliho. Tom Sykes jel na Kawasaki čtvrtý s cílem především získat body, aby si upevnil vedoucí postavení v seriálu. Ital Marco Melandri otočil plynem a rychle začal stahovat náskok vedoucího Brita, který v desátém kole závodu dělal necelé čtyři sekundy.

Pět kol před koncem závodu Marco Melandri, společně se Sylvainem Guintolim, dojel vedoucího jezdce Jonathana Rea a bylo otázkou času, kdy jej předjedou. Jenže Francouz Guintoli se v jednu chvíli rozhodl Melandriho předjet a došlo ke kontaktu, po němž oba skončili na zemi. Guintoli nasedl na motorku a do závodu se zařadil na osmé pozici. Závod nakonec dokončil sedmý, ale pro Aprilii fatální chyba.
Jonathan Rea byl najednou sám a mohl v klidu kontrolovat závod z vedoucí pozice. Na druhé místo se posunul Davide Giugliano a třetí byl Tom Sykes s Leonem Haslamem v zádech, který se před něj čtyři kola před koncem závodu dostal. Jenže místo aby si spokojeně dojel pro umístění na stupních vítězů, musel bojovat s Alexem Lowesem (Voltcom Crescent Suzuki). Lowes byl v jednu chvíli dlouhý a na třetí místo se nakonec dostal Chaz Davies, ale to už se zase řítil Alex Lowes zpátky a chtěl opravdu moc a moc dopředu.

Druhý závod superbiků vyhrál Jonathan Rea náskokem téměř sedmi sekund. Druhé místo obsadil Davide Giugliano a třetí projel cílem jeho týmový kolega Chaz Davies. Skvělý finiš předvedl čtvrtý Alex Lowes. Jezdci na motocyklech Bimota Ayrton Badovini a Christian Iddon dojeli v pořadí na devátém a dvanáctém místě. Jejich výsledky se ale nepočítají kvůli chybějící homologaci FIM. Nejlépe umístěným jezdcem kategorie EVO byl ve druhém klání jedenáctý Sylvain Barrier na BMW.
Lídrem šampionátu zůstává Tom Sykes, druhý je Sylvain Guintoli, třetí Loris Baz. Jonathan Rea je čtvrtý a na druhého Guintoliho ztrácí jen šest bodů. Marco Melandri je průběžně pátý, ale jeho ztráta je dvaadevadesát bodů na prvního Sykese.