MS Superbike – den závodu v Jerezu

Superbike – závod (1)

Z první řady startoval do závodu Loris Baz (Kawasaki Racing Team), druhý Davide Giugliano (Ducati Superbike Team) a Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Z druhého sledu vyrazil čtvrtý Marco Melandri, pátý Sylvain Guintoli (oba Aprilia Racing Team) a šestý Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki).

Krátce po startu se do vedení posunula dvojice tovární Aprilie Sylvain Guintoli a Marco Melandri, když Tom Sykes zvláštním způsobem projel z vnitřní na vnější stopu (později byl vyšetřován) a tím poslal na okraj dráhy týmového parťáka Lorise Baze. Ve druhém kole vedl závodní pole Sylvain Guintoli, na druhém místě jel Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki), třetí Loris Baz, čtvrtý Chaz Davis (Ducati Superbike Team), pátý Davide Giugliano. Ital Marco Melandi byl šestý, Tom Sykes sedmý.

Po pěti kolech už vedl Loris Baz, vítěz sobotního Superpole v Jerezu. Na druhém místě pokračoval Sylvain Guintoli, třetí Alex Lowes, čtvrtý Davide Giugliano a první pětici uzavíral Chaz Davies. Lídr seriálu Tom Sykem byl až osmý, protože se před něj stačil dostat jezdec Hondy Jonathan Rea (Pata Honda Worls Superbike). Nejlépe postaveným jezdcem kategorie EVO byl dvanáctý Sylvain Barrier (BMW Motorrad Italia SBK).
Těsně před polovinou závodu převzal vedení Sylvain Guintoli a snažil se Lorisi Bazovi ujet. Také jsme zaznamenali první pád, když v jedenácté zatáčce havaroval jezdec kategorie EVO Bryan Staring (Iron Brain Grilini Kawasaki). Do druhé poloviny závodu nastoupil ve vysokém tempu Marco Melandri, který nejdřív dojel dvojici jezdců tovární Ducati a v jedenáctém kole se posunul na třetí místo po těsném souboji s krajanem Giuglianim, který hned v dalším kole spadl v první zatáčce a ze závodu odstoupil. Tom Sykes chtěl ještě předtím předjet Jonathana Rea, ale byl dlouhý a měl co dělat, aby neztratil pozice s Leonem Haslamem a Eugene Lavertym.

Šest kol před cílem závodu Marco Melandri předjížděl Lorise Baze, který těsný manévr neustál a spadl z druhého místa. Bohužel pro Francouze už Kawasaki nedostal zpátky na dráhu a závod pro něj skončil. Před tím ještě spadl Alex Lowes, ale ten v závodu pokračoval, třebaže dvacátý bez nároku na body. Na vedoucí pozici tak jela v těsném závěsu dvojice jezdců tovární stáje Aprilie první Sylvain Guintoli a druhý Marco Melandri. Na třetím místě jel s odstupem tří sekund Chaz Davies, čtvrtý Jonathan Rea, pátý Eugene Laverty a šestý Tom Sykes. Samozřejmě tu probíhala bitva o titul, protože Guintoli teď umazával z náskoku Toma Sykese. Tři kola před cílem dojel David Salom (Kawasaki Racing Team EVO) dvojici Toni Elías (Red Devils Roma) a Sylvain Barrier, kteří bojovali o osmé místo.
První závod v Jerezu vyhrál Marco Melandri, druhé místo obsadil Sylvain Guintoli a třetí projel cílem závodu superbiků Chaz Davies. Čtvrtý v cíli je Jonathan Rea a první pětici uzavřel Tom Sykes. Nejlepším z jezdců kategorie EVO je devátý David Salom.