MS Superbike – den závodu v Imole

Superbike – závod (2)

Po startu z první pozice udržel vedení závodního pole Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team), na druhém místě pokračoval Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), třetí Davide Giugliano (Ducati Superbike Team), čtvrtý Marco Melandri (Aprilia Racing Team) a první pětici uzavíral Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Leon Camier (BMW Motorrad Italia Superbike Team) bojoval o status nejlepšího jezdce EVO s dvanáctým Italem Niccoló Canepou (Althea Ducati), ale ve druhém kole byl dlouhý a propadl se na patnáctou pozici.

Po pěti úvodních kolech vedl Jonathan Rea náskokem 1,3 sekundy před druhým Sylvainem Guintolim. Ital Davide Giugliano pokračoval třetí a potřeboval bodovat, protože první závod nedokončil. Tom Sykes byl čtvrtý, Chaz Davies pátý, Loris Baz (Kawsaki Racing Team) šestý, sedmý jel Marco Melandri (Aprilia Racing Team), osmý Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki), devátý Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) a první desítku uzavíral Leon Haslam (Pata Honda World Superbike Team). Nejlépe postaveným jezdcem kategorie EVO byl dvanáctý Niccoló Canepa.
V polovině závodu pokračoval na vedoucí pozici Jonathan Rea, který si na druhého Francouze Sylvaina Guintoliho stačil vytvořit náskok 2,7 sekundy, takže se snažil kopírovat scénář z prvního závodu superbiků. Na třetí pozici už figuroval Tom Sykes, jehož od druhého místa dělily necelé tři sekundy. Za jezdcem tovární Kawasaki jel v těsném závěsu Chaz Davies na Ducati. O sedmou pozici bojoval Eugene Laverty s Leonem Haslamem a Tonim Elíasem (Red Devils Roma). Na bodech byly také obě Bimoty.

Pět kol před koncem závodu byl Tom Sykes poměrně dost blízko Aprilie Sylvaina Guintoliho, který jel druhý, téměř pět sekund za vedoucím závodníkem, kterým byl stále Jonathan Rea. V závěru se tak pomalu schylovalo k bitvě o druhou pozici mezi Guintolim, Sykesem a čtvrtým v pořadí Daviesem, který jel těsně za jezdcem tovární Kawasaki. V šestnáctém kole Davies předjel Sykese a vyrazil na stíhací jízdu za Guintolim. Smůlu měl Niccolo Canepa, jehož z druhého závodu vyřadila porucha techniky v době, kdy jel dvanáctý. V sedmnáctém kole šel Chaz Davies před Guintoliho a byl druhý.
Skvělý víkend v Imole pro holandský tým Pata Honda ... Jonathan Rea vyhrál také druhý závod třídy Superbike, získal double a to zároveň znamená, že dnes v Imole zatím nevyhrál nikdo jiný kromě jezdců v barvách Pata Hondy. Druhý projel cílem Chaz Davies, který v Imole zaznamenal svůj nejlepší výkon dosavadní části sezony a Ducati přinesl pódiové umístění v jejich domácím podniku. Třetí místo patří francouzskému jezdci Sylvainu Guintolimu, který jel rovněž domácí podnik pro výrobce a tým Aprilie. Nejlepší jezdec kategorie EVO je znovu Leon Camier, který závod dokončil dvanáctý a to i přesto, že dvakrát vyjel mimo trať.

Po velmi úspěšném víkendu v Imole se do čela průběžného hodnocení posunul se 139 body Jonathan Rea. Druhý Tom Sykes ztrácí na vedení čtyři body, třetí Sylvain Guintoli bodů čtrnáct. Nejlepším jezdcem průběžného hodnocení kategorie EVO je David Salom (Kawasaki Racing Team EVO).