Mr. Superpole se loučil

Po 20 rocích závodění v seriálu superbikového šampionátu jel o tomto víkendu australský "krokodýl" Troy Corser svůj poslední závod, který mu ale nevyšel dle jeho představ.

Mr. Superpole se loučil
Od roku 1988 se koná mistrovství světa superbikků, známe tedy celkem 24 mistrů světa a hrdých 20 let v něm závodí Troy Corser. Poprvé jel s wild card, tehdy se to nazývalo "host", doma na Phillip Islandu 18. října 1992 a skončil s Yamahou jako 18. (startovalo 38 superbikerů).
Svou kariéru pak ukončil tuto neděli 16. října 2011 v Portimau 16. místem ve 2. jízdě a to po 377 startech. V nich získal rekordní počet  43 Pole position, a ty mu zajistily přezdívku «Mr. Superpole».  Vyjel si celkem 130 podiových umístění, 33x vyhrál závod a získal dva tituly mistrů světa - 1996 a 2005.

Během těchto 20 roků nasbíral neuvěřitelných 4 020,5 bodů. 
Dárků se ale o víkendu moc nedočkal, prakticky žádné. Pouhé 2 body v prvním závodě byly hodně málo: "Tak jsem si rozhodně nepředstavoval svůj odchod od závodní kariéry. Ovšem celý víkend jsme bojovali s různými těžkostmi a záludnostmi.", říká zklamaně 39-letý Australan žijící v Monacu: "S několika malými změnami nastavení to sice fungovalo o něco lépe, ale pořád jsem neměl dostatek gripu. Snažil jsem se sice bojovat co nejlépe dovedu, ale nestačilo to. Nebyl jsem ostatně jediným, komu grip chyběl. Mnoho mých závodních kolegů také klouzalo".
V budoucnu bude tento motocyklový závodní "masters" reprezentovat BMW jako její velvyslanec a také jako testovací jezdec: "Musím říci, že jsem si každou chvilku v týmu BMW užíval. Bylo to někdy frustrující okamžiky, ale zažil jsem především hodně skvělých momentů", říká dále Troy Corser, který pro BMW vyjel 9. května 2010 první historické podium vůbec (Monza).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist