Moskva - závodní neděle

Marco Melandri vyhrál druhý moskevský superbikový závod na Moscow Raceway před Tomem  Sykesem a Chazem Daviesem. V tvrdém vzájemném souboji spadli v posledním kole současně Jonathan Rea a Eugene Laverty. Max Biaggi ztratil všechny šance na dobré umístění pádem, při kterém vzal s sebou ještě Leona Haslama.

Jelikož ke startu do druhého závodu vysvitlo sluníčko, tak byly podmínky úplně jiné, než v první jízdě. Opět to byl Sykes, který si zajistil Holeshot před Lavertym, Haslamem a Reou. Přitom Reova Honda byla po pádu v první jízdě hodně zničená a mechanici mu v přestávce museli postavit úplně nový motocykl s pomocí dovoleného náhradního "rolling šasí". Michel Fabrizio spadl hned ve třetí zatáčce, zatímco Carlos Checa nevystartoval vůbec optimálně a začal jako šestý, Max Biaggi dokonce ještě o dvě místa za ním.

Hned v prvním kole havarovali David McFadden a Hiroshi Aoyama, přičemž Japonec musel být transportován do Medical Center a Niccolo Canepa bojoval s technickými problémy. Marco Melandri se postupně začal probojovávat dopředu a po 3 kolech už jel 3. Vzápětí pak předjel i Lavertyho. To už se mistr světa Checa propadl na místo osmé.

Za vedoucím Sykesem bojovali Laverty, Melandri, Haslam a Biaggi o místo druhé a nedarovali si vůbec nic. Rea, Checa a Davide Giugliano se znovu probojovali do této skupiny, ovšem Melandri se časem 1:35.826 minuty zasloužil o nový traťový rekord a získával stále větší a větší náskok na velkou skupinu a začal stíhat vedoucího Sykese.

Biaggi v 15. kole uklouzl v poslední zatáčce a spolu s ním to odnesl i Haslam.

V polovině závodu se Melandri přiblížil Sykesovi, třetí jezdil Rea a ztrácel 2 sekundy na vedoucí duo. Deset kol před koncem se Melandri dostal před rychlého Brita a převzal tak vedení v závodě. To se za chvíli podařilo i Reovi a Lavertymu. V souboji o místa na podiu ale ve 14. zatáčce Rea a Laverty v posledním kole spadli....

Melandri nakonec vyhrál s náskokem jedné sekundy před Sykesem a s velkou dávkou štěstí dojel jako třetí Chaz Davies. Čtvrté místo tak spadlo do klína Checovi, když Top-5 dokompletoval Leon Camier a Giugliano skončil šestý.

Rea ještě zvedl svou Hondu a projel cílem jako sedmý, Ayrton Badovini, Loris Baz a Lorenzo Zanetti dokompletovali Top-10. Sylvain Guintoli získal v Rusku rovněž body, když dojel 11., a za ním viděli šachovnicový praporek John Hopkins, David Salom a jako poslední Alexander Lundh - tedy absolutní nováček šampionátu - jako 14.

Biaggi díky tomuto pádu musel odevzdat první místo v celkovém hodnocení svému krajanovi Melandrimu.

eni FIM WSBK - Moscow International Raceway, závod 2

01- Marco Melandri – BMW Motorrad Motorsport – BMW S1000RR – 25 kol za 40’14.677